Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Sagan vyhral aj tretie belgické kritérium po Tour, ľudí bavil ako dídžej

Po troch víťazných pretekoch čakajú Sagana Majstrovstvá Európy v Glasgowe, kde bude veľkým favoritom na výhru.
Martin Sarvaš

Peter Sagan absolvoval po Tour de France troje preteky – belgické kritéria – a na všetkých troch bol najrýchlejším jazdcom.

Iba deň po skončení Tour sa stal víťazom kritéria v Aalste a hneď o deň neskôr triumfoval v Roeselare. Svoj hetrik zavŕšil výhrou pretekov v meste Herentals, kde vyhral po prvýkrát.

Sagan v cieli kritéria v Roeselare:

Na kritériu v Herentalse skončil za Saganom domáci pretekár Greg van Avermaet, ktorý minulý rok vyhral, tretí bol Holanďan Mathieu van der Poel. Všetky tri kritéria absolvoval so slovenským pretekárom tímu Bora-Hansgrohe aj jeho taliansky kolega Daniel Oss.

Všetky tri kritéria boli exhibičnými pretekmi, takže sa nerátali medzi Saganove oficálne výhry, ktorých má na konte doposiaľ 109.

Po pretekoch v Herentalse sa Peter Sagan postavil za pult DJ a bavil ľudí z pódia, čím vyjadril podporu miestnej organizácii s názvom To Walk Again (Opäť chodiť), ktorá pomáha v návrate do života ľuďom z telesným postihnutím pomocou krokových robotov.

Najbližšie čakájú Sagana Majstrovstvá Európy v Glasgowe 12. augusta, kde bude bojovať o zlatú medailu, a keďže ide o okruhové preteky v meste s rovinatým profilom, sú ideálne pre šprintérov, a tak bude Sagan veľkým favoritom na výhru.

Vaše komentáre

Aktuality

17:40 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

11:40 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

10:58 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

09:29 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Včera 17:48 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral na Giro d’Italia už po piatykrát, horskú etapu museli pre sneženie skrátiť.

Na druhom mieste skončil Giulio Pellizzari pred tretím Danielom Martínezom, ktorý sa posunul na druhé miesto v celkovej klasifikácii, pretože Geraint Thomas s ním už v závere neudržal tempo.

Zavrieť reklamu