Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Gilbert nepríjemne vyletel z cesty pri zjazde počas 16. etapy Tour de France

Jazdec tímu Quick-Step Floors nezvládol ostrú zákrutu a cez kamenný múrik preteletel do priekopy, po pár minútach však opäť nasadol na bicykel. Etapu dojazdil, ale na ďalší deň sa ukázalo, že si zlomil jabĺčko v kolene a na Tour tak skončil.
Martin Sarvaš

Aktualizované – 25. júla 12:20

Jazdec tímu Quick-Step Floors Philippe Gilbert vzal počas 16. etapy Tour de France plný počet bodov na horskej prémii Col de Portet-d’Aspet (dĺžka 5,4 km, priemerné stúpanie 7,1%) a osamotený išiel do zjazdu.

Pri zjazde však nezvládol ostrú ľavotočivú zákrutu, a keďže ju priveľmi „zrezal“ z vnútornej strany, pri brzdení sa dostal do šmyku, bokom bicykla vrazil do asi pol metra vysokého kamenného múrika a preletel do priekopy.

Video z Gilbertovho pádu:

Gilbertovi pomohli vyjsť z priekopy späť na cestu a Belgičan po pár minútach opäť nasadol na bicykel a síce má na rukách viditeľné rany, do kamery zdvihol palec hore a pokračoval v pretekoch.

Na druhý deň sa ukázalo, že Philippe Gilbert si pri páde spôsobil zlomeninu jabĺčka v kolene. S týmto zranením však ešte dokázal odjazdiť 60 km a s polhodinovou stratou prišiel do cieľa 16. etapy. Za svoj výkon si vyslúžil ocenenie pre najbojovnejšieho pretekára etapy, ale bohužiaľ sa týmto jeho účinkovanie na tohtoročnej Tour de France skončilo.

Tesne pred koncom etapy spadol v zákrute aj Adam Yates, ktorý bol v tom čase na čele a ohrozoval ho Julian Alaphilippe, ktorý napokon 16. etapu vyhral.

Pád Adama Yatesa:

Vaše komentáre

Aktuality

15:28 Tim Merlier vyhral aj druhú šprintérsku etapu na pretekoch UAE Tour.

V hromadnom šprinte v Dubaji skončil na druhom mieste rovnako ako v prvej etape Arvid de Kleijn a tretí finišoval Olav Kooij.

12:52 Tobias Foss použil gigantický 68-zubový prevodník na časovke UAE Tour.

26-ročný Nór a majster sveta v časovke z roku 2022 si zvolil na časovku v Spojených arabských emirátoch skutočne obrovský prevodník, no nakoniec zaostal o 14 sekúnd za víťazom Brandonom McNultym. Fossov 68-zubový prevodník je najväčší, aký bol dodnes na pretekoch použitý.

12:24 Peter Sagan sa chystá na viacero cestných pretekov v Slovinsku.

Aj keď Sagan ukončil kariéru v profesionálnom pelotóne, vrámci prípravy na MTB preteky absolvuje v marci sériu cestných pretekov.

12:08 Video: Mathieu van der Poel využíva na tréningu trik Petra Sagana.

V roku 2017 spravil Peter Sagan asi najlepšiu reklamu na Haribo cukríky po víťazstve klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne a odvtedy sa stali veľmi populárnymi vo svete cyklistiky.

11:05 Na bicykloch Van Rysel vyhrali pretekári už štyrikrát, Decathlon sa teší z úspešného štartu sezóny 2024.

Pri vývoji Van Rysel kúpil a otestoval 18 bicyklov World Tour. Medzi ciele patrilo dosiahnuť hmotnosť na limite UCI a zároveň byť medzi piatimi najrýchlejšími bicyklami v pelotóne.

Zavrieť reklamu