Sagan sa posunul na druhé miesto ôsmej etapy, Greipela a Gaviriu penalizovali za konflikt v šprinte

André Greipel a Fernando Gaviria boli posunutí na posledné miesta pre stret v záverečnom šprinte. Sagan tým získal 63-bodový náskok pred Gaviriom v súťaži o zelený dres.

Záverečný šprint ôsmej etapy:

Peter Sagan sa posunul na druhé miesto poradia ôsmej etapy Tour de France potom, čo rozhodcovia posunuli pôvodne druhého André Greipela a tretieho Fernanda Gaviriu na koniec hlavného pelotónu na 92. a 93. miesto. Víťazstvo zostalo jazdcovi tímu Lotto NL Jumbo Dylanovi Groenewegenovi.

Po úprave hodnotenia ôsmej etapy má Sagan na konte už 277 bodov, druhý Gaviria má o 63 menej.

Greipel a Gaviria sa v záverečnom špurte dostali do kontaktu. Gaviria sa tlačil z bočnej pozície pri zábranách pred Greipela, ktorý ho zavrel a Gaviria ho vytláčal hlavou.

So záverečným šprintom nebolo spokojných niekoľko pretekárov. Greipel sa sťažoval, že Gaviria doňho vrazil viackrát počas šprintu, John Degenkolb povedal: „Bol som hneď za ním. Gaviria sa snažil napchať do medzery, ktorá tam ani nebola. Bál som sa a preto som nešiel naplno do špurtu,“ cituje Degenkolba portál cyclingnews.com.

Za podobný incident bol v roku 2010 vylúčený z Tour de France Mark Renshaw, keď v záverečnom špurte robil priestor pre Marka Cavendisha a hlavou vytláčal súperov.

Zhrnutie ôsmej etapy v jednej minúte:

„Dnes pôjdem do postele skoro, aby som bol pripravený na zajtra,“ povedal Sagan pred zajtrajšou deviatou etapu, ktorá má klasikársky charakter a cieľ v meste Roubaix. Sagan vyhral aj tohtoročnú klasikiu Paríž-Roubaix, keď išiel do úniku 54 kilometrov pred cieľom a v závere porazil v špurtérskom dueli Silvana Dilliera.