Sagan skončil tesne druhý v štvrtej etape Tour, bodovaciu súťaž stále vedie

Víťazom sa stal v záverečnom šprinte Fernando Gaviria, slovenský cyklista zaostal iba o pár centimetrov, tretí skončil Greipel.

Zdroj: twitter.com/letour

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil druhé miesto v štvrtej etape Tour de France a udrží si tak zelený dres aj do ďalšej etapy s náskokom štyroch bodov pred Fernandom Gaviriom.

Sagan si pripísal už 20. druhé miesto a zároveň 37. pódiové umietnenie na Tour.

Gaviria z Quick-Stepu bol v záverečnom špurte najrýchlejší, Sagan šprintoval už tradične zo zadnej pozície a podarilo sa mu predbehnúť Andreho Greipela, ktorý skončil na treťom mieste.

Päť km pred cieľom prišlo v polovici pelotónu k hromadnému pádu, ale Sagan, Gaviria, či Van Avermaet sa mu vyhli. Na čele celkového poradia sa udržal Belgičan Greg van Avermaet z tímu BMC.

„Vieme, že Peter je jeden z najlepších pretekárov v pelotóne, takže som veľmi rád, že s ním môžem súperiť. Bude to ešte veľmi ťažké a vieme, že musíme zabrať viac,“ povedal Gaviria po štvrtej etape.