Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Cyklokrosové bicykle

Test: Niner BSB 9 RDO

Faceliftovaný model BSB má plochý úchyt brzdy. Všetko ostatné zostalo nezmenené.
Hodnotenie: 3.5/5
4 999
bikeradar
Test: Niner BSB 9 RDO

Aj nový BSB je stále starým dobrým Ninerom a všestranným bicyklom na cyklokrosové preteky aj jazdenie po cestách-necestách (Thomas McDaniel/Immediate Media)

Verdikt: Existujú aj živšie pretekárske stroje, no výbava je solídna a kvalita konšturkcie na najvyššej úrovni.

Plusy: Komfort, pokojná a stabilná geometria, exkluzívna značka

Mínusy: Vedenie kabeláže

Kúpte ak: Ak chcete všestranný bicykel, ktorý môžete zobrať kamkoľvek a cyklokrosové preteky pre vás nie sú prioritou

Niner minulý rok uviedol na trh update modelu BSB. Okrem výmeny úchytov bŕzd za plochý flat mount sa však zmenila len farba.

Geometria, tá stále neohúri, ale ani neurazí. Uhly aj rozmery sú konvenčné a poddajnosť vidlice a zadnej stavby dobre vyvážená. S bicyklom sa netreba za žiadnych okolností biť, možno okrem toho, keď to chcete s pedálovaním naozaj rozbaliť.

Ak nemáte v nohách tisícky kilometrov zimnej prípravy, len tie najľahšie a najživšie bicykle vás ukrátia o ten srdce lámajúci pocit postupného spomaľovania. Niner BSB k ním žiaľ nepatrí a ťahať vám medové fúzy popod nos o vašom aktuálnom stave kondičky vám rozhodne nebude.

Plne naložený BSB:

https://www.instagram.com/p/BkN5qcLgjEq/?taken-by=ninerbikes

Výbava však je zvolená veľmi dobre. Hliníkové riadítka Easton AX sú vynikajúce, a kolesá Stan’s NoTubes Grail sú všestranné. Nie sú pretekársky ľahké, no na všetko ostatné poslúžia ako odolný pár bezdušových kolies.

Najsilnejšou stránkou tohto Ninera však je kvalita jeho konštrukcie. Cyklokrosáky zažívajú tie najhoršie možné podmienky, a netrvá dlho kým sa objavia medzery v kvalite spracovania, a celý bicykel začne prašťať, vŕzgať.

Niner je postavný naozaj kvalitne. Ak vám imponuje filozofia značky jednoducho na biku vypľuť dušu a potom si dať s kamarátmi pivo, dve, prípadne veľa, Niner BSB 9 RDO je dobrá a veľmi pekná voľba.

Vaše komentáre

Aktuality

17:40 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

11:40 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

10:58 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

09:29 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Včera 17:48 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral na Giro d’Italia už po piatykrát, horskú etapu museli pre sneženie skrátiť.

Na druhom mieste skončil Giulio Pellizzari pred tretím Danielom Martínezom, ktorý sa posunul na druhé miesto v celkovej klasifikácii, pretože Geraint Thomas s ním už v závere neudržal tempo.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu