Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Specialized testoval 29-palcový prototyp zjazďáku, nazývajú ho “Project Black”

Okrem 29-palcových kolies vidno zásadné zmeny aj v pružení. "Môžete očakávať, že o ňom budete v budúcnosti určite počuť," povedal marketingový manažér Specializedu.
Martin Sarvaš

Značka Specialized testuje pravidelne svoje nové prototypy bicyklov kde inde, ako v kanadskom Whistleri. A práve odtiaľ dostali chalani z Pinkbike správu s fotkou, na ktorej je jazdec Specializedu na zjazdovom bicykli s 29-palcovými kolesami.

S najväčšou pravdepodobnosťou ide o prototyp nového modelu, pretože na ňom nebol žiadny dizajn, značka ani polepy – je to iba čisto čierny rám.

Žeby to bola budúca náhrada za Demo? Aj keď už od minulého roku jazdia a testujú profesionálni zjazdári, vrátane Loica Bruniho, na modeloch Demo, ktoré sú upravené pre 29-palcové kolesá, práve tento bicykel by mohol byť jedinečným 29-palcovým zjazďákom.

Loic Bruni a jeho súčastné Demo.

https://www.instagram.com/p/Bi7CtCpB62G/?taken-by=loicbruni29

Na prototype 29-palcového zjazďáku boli brzdy Magura, kolesá od DT Swiss a pruženie Öhlins – to sú všetko komponenty, ktoré môžete vidieť na tímových pretekárskych bicykloch.

Globálny marketingový manažér Specializedu Vernon Felton povedal: „Stále pracujeme na vývoji nových bicyklov – robíme ich rýchlejšie – a naši jazdci sú dôležitou súčasťou tohto procesu. Takže áno, tento bicykel je niečo, na čom pracujeme. Môžete očakávať, že o ňom budete v budúcnosti určite počuť. Ale momentálne je to všetko, čo vám zatiaľ môžem povedať.“

Či už to bude náhrada za Demo, modelové rozšírenie alebo pribudne ďalší model, je jasné, že Specialized pracuje na riadnej zjazdovej mašine.

„Specialized sa vo vývoji bicyklov spolieha na odozvu, rady a odporúčania profesionálnych jazdcov z testovania predpordukčných prototypov, aby sme aj najmenšie detaily vedeli doladiť pre svetovú produkciu. Tomuto hovoríme ‚Project Black‘ (pozn. red.: z angl. Projekt Čierna),“ hovorí Sean Estes, PR manažér Specializedu. Sean síce neprezradil žiadne ďalšie detaily, no tento tajnostkársky názov by mohol byť predzvesťou niečoho fakt nadupaného.

Na fotke vľavo je pruženie momentálneho modelu Demo, vpravo nový prototyp.

Pruženie na modeli Demo: Tlmič stláča dlhé váhadlo a hlavný čap sa otáča koncentricky okolo stredu šliapania. 

Pruženie na „Project Black“: Nový model kašle na obe spomínané veci u Dema a má ovela bežnejšie vyzerajúce váhadlo tlmiča a hlavný čap nad stredom.

A áno, toto všetko je tak trochu špekulácia a ťažko povedať, čo z toho napokon bude. Ale naposledy, keď Specialized testoval neobrandovaný zjazďák vo Whistleri, bolo z toho nové Demo. Takže teraz asi len môžeme čakať a necháme sa prekvapiť.

Tak sa ešte raz pokochajte pohľadom na „Project Black“:

Vaše komentáre

Aktuality

17:40 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

11:40 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

10:58 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

09:29 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Včera 17:48 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral na Giro d’Italia už po piatykrát, horskú etapu museli pre sneženie skrátiť.

Na druhom mieste skončil Giulio Pellizzari pred tretím Danielom Martínezom, ktorý sa posunul na druhé miesto v celkovej klasifikácii, pretože Geraint Thomas s ním už v závere neudržal tempo.

Zavrieť reklamu