Biker.sk

6 PÍV Z REMESELNÉHO PIVOVARU K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Sagan zaostal vo vrchárskej druhej etape Okolo Kalifornie

Na 157 km dlhej etape s náročným výstupom na Gibraltar Road skončil druhý Saganov tímový kolega Rafal Majka, 21 sekúnd za suverénnym víťazom z Kolumbie Bernalom.
Martin Sarvaš

Foto: twitter.com/AmgenTOC

Peter Sagan zaostal za víťazom o viac ako 18 minút a obsadil 91. miesto. V celkovom poradí spadol z tretieho na 70. miesto. Jeho brat Juraj Sagan skončil o štyri priečky vyššie na 87. a tímový kolega z Bora-hansgrohe Michael Kolář so stratou viac ako 20 minút na 114. pozícii.

V prvej etape Okolo Kalifornie skončil trojnásobný majster sveta tretí, keď ho v záverečnom šprinte porazil iba jazdec tímu Quick-Step Floors Fernando Gaviria a Caleb Ewan z tímu Mitchelton-Scott.

Druhá etapa v Kalifornii obsahovala najťažší záver z celých pretekov, pretože v závere sa pretekári museli pasovať s 12-kilometrovým stúpaním so sklonom osem percent na Gibraltar Road. Keďže išlo o vrchársku etapu, Peter Sagan ani nebol v hre o lepšie umiestnenie a šetril sily na ďalšie dni.

Dnes v noci (15. mája) je na programe ďalšia kopcovitá etapa Tour de California z King City do Monterey County s cieľom na motoristickom okruhu Laguna Seca, kde pred dvoma rokmi triumfoval Peter Sagan.

Highlighty druhej etapy Okolo Kalifornie:

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu