Biker.sk

FUNKČNÁ ČELENKA GARMIN K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Mazanie

Test: Mazivá na reťaz Cyclon Bike Care Wet & Course Lube

Zvuk nenamazanej retiazky je po vŕzgajúcich čapoch asi to najhoršie, čo môžme na bicykli počuť.
Hodnotenie: 4/5
10,95
Biker

V prípade mazív na reťaze rozlišujeme dva základné typy – „suché“ a „mokré“. To prvé je určené do suchých podmienok a minimalizuje lepenie nečistôt na reťaz. To druhé, akým je aj Wet Lube, je zase vhodné do vlhka – je hustejšie, vytláča vlhkosť a v zákutiach reťaze vydrží dlhšie.

Druhým testovaným mazivom je Course Lube, ktoré je niekde na polceste medzi oboma typmi, je redšie a je vhodné do meniacich sa podmienok alebo vtedy, keď netušíte, čo vás čaká – napríklad počas súťažného dňa. Obe mazivá obsahujú P.T.F.E., preto sú použiteľné aj na iné časti bicyklov, ako sú zámky pedálov či dokonca klzné časti odpruženia. Tu by sme však odporúčali skôr redšie Course Lube.

Použiteľné sú taktiež na časti motocyklov. Obe mazivá si v nehostinných podmienkach bratislavského snehu (čítajte blata s fľakmi bieleho) počínali dobre. Ktoré tak zvolíte, bude len na vás. Course Lube bude univerzálnejšou voľbou, zatiaľ čo Wax Lube si môžete dokúpiť na konci sezóny.

Dodávajú sa v 125 ml balení aj servisnom 750 ml objeme. Course Lube je okrem toho dostupné aj v tejto praktickej malej 25 ml fľaštičke za 3,99 €, ktorú si môžete hodiť do ruksaku.

www.skprofibike.sk

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu