Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Plášte

Test: Plášte Hutchinson Python 2 TR Hardskin

Bezdušák Python 2 je novou verziou legendárneho plášťa od Hutchinsonu, ktorý využíva na pretekoch aj hviezda takého formátu ako Julien Absalon.
Hodnotenie: 3/5
50
Biker
Test: Plášte Hutchinson Python 2 TR Hardskin

My sme testovali bezdušovú verziu na 29″ kolesá v šírke 2,25″. Výhodou je veľmi dobré odvaľovanie (vďaka nízkemu profilu), čo oceníte najmä na suchých a rovných povrchoch. Špecifický tvar dezénu sa však hodí skôr dozadu. Bočná hrana je nevýrazná a plášť tým pádom v zákrutách citeľne stráca grip. Vzadu to nemusí byť problém, no ako vodiaci plášť Python 2 neodporúčame. Na druhej strane plášť neprepúšťal vzduch ani pri nižších tlakoch a jeho pevná konštrukcia veľmi efektívne zabraňovala defektom. Počas testu sme nemali jediný problém. Ak hľadáte rýchly, odolný XC plášť do suchých podmienok, Python 2 je dozadu dobrou voľbou.

www.velon.sk

Aktuality

14:51 Juan Ayuso odstúpil z Tour de France počas 13. etapy, mal pozitívny test na COVID-19.

Jeden z hlavných vrchárskych domestikov Tadeja Pogačara mal pozitívny výsledok testu na COVID-19, ale dostal povolenie pokračovať. Počas hektickej trinástej etapy však nezvládol vysoké tempo pelotónu, ktorý sa snažil dobehnúť únik. (AS)

13:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 16 jazdcov. Najväčším menom je Primož Roglič, ktorý bol jedným z hlavných favoritov v boji o žltý dres a po siedmej etape z pretekov odstúpil aj jeden z najlepších šprintérov Mads Pedersen.

13:18 Primož Roglič končí na Tour de France pre zranenia, ktoré utrpel pri páde.

„Primož Roglič sa po včerajšej etape a dnes ráno podrobil starostlivému vyšetreniu nášho lekárskeho tímu. Bolo prijaté rozhodnutie, že dnes nenastúpi, aby sa sústredil na blížiace sa ciele,“ oznámil tím Red Bull-Bora-Hansgrohe.

10:59 „Musíme nájsť Maxa Verstappena cyklistiky. To je náš cieľ,“ hovorí o budúcnosti šéf tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe.

Ralph Denk sa už v minulosti pokúsil podpísať zmluvu s Remcom Evenepoelom a chcel by s ním pracovať v budúcnosti. (Cyclingnews)

10:15 Marka Cavendisha aj Arnauda Démara relegovali za nebezpečný šprint v 12. etape Tour de France.

Rozhodcovia odsunuli Démara a Cavendisha z prvej päťky na koniec hlavnej skupiny. Druhé miesto Wouta van Aerta sa nezmenilo, ale na tretiu priečku sa namiesto Démara posunul Pascal Ackermann.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu