Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Down The Middle Tour Budapešť / Interview Dakota Roche

 Začiatkom septembra som sa vybral na one day trip na autogramiádu do Velvart shopu v centre Budapešti. Akcia s názvom Down The Middle Tour mala druhú zastávku v Budapešti a prvá jej predchádzala Kodaň. Ďalej trojica profi riderov pokračovala do slnečných gréckych Atén.    
Biker

Áno,  Dan Lacey, Dak Roche a Nathan Wlliams, rideri za Cinema whell co. si spravili neskoro letný trip od severného Dánska až po južné Atény. Akonáhle som zistil túto správu, neváhal som a vyrazil som smer Maďarsko. V Budapešti sa dohovoriť je síce problém, ale s navigáciou a potrebnou adresou sa tam nestratíte. Autogramiáda bola naplánovaná na štvrtú hodinu poobede. Pred Velvart shopom sa zbehla poriadna banda FBMX nadšencov a s nedočkavosťou už niečo cez pol hodinu pred štvrtou obletovali okolo shopu.  Slečny z Monster Energy  boli veľmi milé a aj s ich pomocou sa mi podarilo spraviť krátke Interview s Dakotom.


 

Aký bol hlavný dôvod tripu cez Dánsko, Maďarsko a Grécko ?

 Chceli sme ísť na trip niekde po Európe, ktorý by bol odlišný od ostatných tripov. Normálne jazdíme do Španielska na trip alebo do Veľkej Británie a tento trip je trošku inakší, je to východná Európa, veľa turistov tieto mestá navštevuje, nikto z nás tu ešte nebol a niektoré miesta sú naozaj očarujúce a nové pre nás. 

Aký je tvoj pocit z Dánska, momentálne z Maďarska a čo očakávaš od Grécka ?

Dánsko bolo očarujúc. Kodaň je jedno z mojích oblúbených miest v ktorých som bol a určite sa tam vrátim. Maďarsko a Budepesť vyzerajú úžasne, jazdili sme na veľa super spotoch. Zdá sa, že tu  je naozaj dobrá a silná BMX scéna, veľa ľudí prišlo do shopu a hlavne je dobré počasie, bude to úžasné. A  Grécko? Nemám od neho veľa očakávaní. Pravdu povediac neviem toho veľa o Grécku, Aténach a o spotoch takže sa môžme len nechať prekvapiť.

Cestuješ často do Európy, alebo iba zriedka na SS (Simple Session) a iné väčšie európske závody ?

Čo považuješ za často? Do Európy prídem zvyčajne štyri krát do roka väčšinou do Španielska alebo do Veľkej Británie. Poznám tieto miesta a práve preto som spravil tento trip. To čo najviac rider potrebuje je rozdielnosť spotov.

Povedz nám niečo o tvojom zvyčajnom jazdení v tvojom zázemí.

Väčšinou vstanem a idem na biku do kaviarne po kávu a nejaké jedlo a potom samozrejme záleží či je víkend alebo nie. Zvyčajne sa zveziem na aute po školských spotoch s dúfaním, že niečo natočím a pojazdím s mojími kamarátmi a večer ak sú dobré vlny tak si spravíme dobrú surfovú session.

Máš rád surfovanie ?

Milujem surfovanie. Keď mám dosť ulice tak prejdem cez cestu a som na pláži. Rozdelím si deň na dve časti. Jazdím na doske (skate) ako len viem. Robím veľa vecí ktoré ma robia štaštným.


 

Jazdíš niekedy dirty či trailsy ?

Jednoznačne, ak je príležitosť a som na mieste kde sú trailsy,  jazdím na nich. Milujem trailsy. Na nich som vyrastal roky pred tým ako som začal jazdiť na ulici, či v skateparkoch alebo hocikde inde. Mojou súčasťou sú stále trailsy.

Môžme ťa niekde v Európe v najbližšej dobe stretnúť?

Niesom si istý či práve v Európe. Ale najneskôr do pol roka alebo podobnej doby budem späť.

Máš nejaký odkaz pre našich čitateľov ?

Stále jazdite, objavujte nové spoty budte v pohode. Budte pripravený ak viete, že sa rozbijte, vráte sa a dajte to a jazdite naďalej!

Ďiky.

Bolo mi potešením


 

Trošku som sa ešte pomotal po Budapešti, bol menší pojazd na jednom námestíčku a pomaly mi už šiel vlak, tak som stihol navštíviť najbližší store a opäť smer  Blava.

Aktuality

17:40 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

11:40 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

10:58 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

09:29 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Včera 17:48 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral na Giro d’Italia už po piatykrát, horskú etapu museli pre sneženie skrátiť.

Na druhom mieste skončil Giulio Pellizzari pred tretím Danielom Martínezom, ktorý sa posunul na druhé miesto v celkovej klasifikácii, pretože Geraint Thomas s ním už v závere neudržal tempo.

Zavrieť reklamu