Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU SO ŠTARTOVNÝM NA BAJKULA BRATISLAVSKÉ ENDURO SPOLU ZA 39€!

PREDSTAVENIE: Kenzel 2017

Nové karbónové enduro a tradičná záplava krásnych mestských bicyklov. Slovenská značka z Hurbanova predstavila novinky na tohtoročnú sezónu.
Biker


Kenzel FTW

Ak ste aspoň trošku internetovo gramotní, určite viete, čo skratka FTW znamená. Kenzel For The Win je karbónovou novinkou, ktorá ešte minulý rok bola osamoteným projektom bez ambícií dostať sa do výroby. Na sezónu 2017 sa však predsa len do katalógu dostal, hoci v limitovanom počte kusov. V ponuke značky doplní duralové enduro Black Jack a zjazdový model Raven a stáva sa tak tretím celoodpruženým bicyklom v portfóliu.

Novinke sa ušlo čestné miesto nad všetkými ostatnými bicyklami s vlastným svietením. Matný čierny rám necháva vyniknúť prirodzenej štruktúre karbónu, a hoci je tohtoročná MTB kolekcia obzvlášť farebná, v prípade FTW zvolil Kenzel lesklé čierne nálepky pre #stealth #blackonblack #murdered #batman look.

Zadná stavba so zdvihom 150 mm sa hýbe prostredníctvom twin-link systému s virtuálnym bodom otáčania pracujúcom na podobnom princípe ako napríklad systém VPP. O tlmenie sa stará tlmič RockShox Monarch RT3 doplnený o jeho vidlicový ekvivalent Pike RCT 3 vpredu.

Z karbónu nie je len rám, no aj kolesá FSA SL-K. Pohon 1×11 zabezpečuje Shimano s obľúbenou sadou XT a z rovnakej série sú aj brzdy. Teleskopická sedlovka Kind Shock LEV má zdvih len 63 mm, čo je na takto ladený bike prinajmenšom zaujímavá voľba. Na druhej strane však pomáha držať hmotnosť na čo najnižšej úrovni.

Trochu škoda je, že bike je dostupný len v jednej 15,5″ veľkosti, ktorá uspokojí len jazdcov nižšieho vzrastu. Možno však predpokladať, že ak bude bicykel úspešný, na budúci rok sa objaví aj vo viacerých rozmeroch.

Kenzel Urban & City

Štýlové mestské cruisery a citybiky sú to, čo Kenzelu ide spomedzi všetkých slovenských značiek najlepšie. Vďaka vlastnej lakovni a tlačiarni nálepiek si môžu v Hurbanove dovoliť obrovskú flexibilitu a skúšať to, čo vyzerá najlepšie. To, že sa im to podarí nájsť takmer vždy môžete posúdiť sami z nasledujúcich fotiek.

Kompletnú kolekciu 2017 a ďalšie informácie nájdete na stránke KENZEL.SK

Text & foto: Filip Stifler Nagy

Aktuality

Včera 14:03 Od prvej idey až po prvý vlastný bicykel. Ako založiť na Slovensku bicyklovú značku?

Dá sa vôbec pri súčasnej konkurencii v bicyklovom priemysle vybudovať nová úspešná bicyklová značka? Aké sú na to potrebné predpoklady, akým chybám je nutné sa vyhnúť a aký kapitál na to potrebujete?

Včera 12:19 Mark Cavendish odkladá odchod do „dôchodku“ a opäť sa pokúsi prekonať historický rekord.

„Tešil som sa, že nebudem musieť každý deň vstávať a trénovať,“ povedal 38-ročný Cavendish, ktorý plánoval tento rok ukončiť kariéru, ale napokon si svoje rozhodnutie rozmyslel.

Včera 10:30 Belgický talent Ilan van Wilder: Nesúhlasíme s týmito sračkami, chceme pokračovať ako Soudal Quick-Step.

Len 23-ročný Belgičan využil svoje dominantné víťazstvo Tre Valli Varesine v rozhovore po pretekoch aj na to, aby vyjadril svoj kritický názor na potenciálne spojenie jeho tímu Soudal Quick-Step a Jumbo-Visma.

Včera 10:07 UCI potvrdila zámer spojenia tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

„UCI upozorňuje, že každá takáto operácia musí byť v súlade s postupmi a ustanoveniami stanovenými v predpisoch UCI, ktoré najmä umožňujú zabezpečiť dodržiavanie zmluvných ustanovení pre všetkých zamestnancov daných tímov (jazdcov, ale aj vedenie tímu a ďalší personál, ako sú lekári, mechanici, športoví asistenti, jazdci atď.), čo má pre UCI prvoradý význam,“ píše vo vyhlásení Medzinárodná cyklistická únia.

03.10.2023 Len 23-ročný Ilan van Wilder prekvapil Pogačara aj Rogliča a vyhral taliansku klasiku Tre Valli Varesine.

Mladý belgický talent tímu Soudal Quick-Step zaútočil zo skupiny favoritov 9,5 km pred koncom, na jeho zrýchlenie nikto nezareagoval, a do cieľa išiel sám. Druhý skončil Richard Carapaz a v šprinte o tretie miesto bol najrýchlejší Aleksandr Vlasov pred Primožom Rogličom a Tadejom Pogačarom.

Zavrieť reklamu