Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

PREDSTAVENIE: Kenzel 2017

Nové karbónové enduro a tradičná záplava krásnych mestských bicyklov. Slovenská značka z Hurbanova predstavila novinky na tohtoročnú sezónu.
Biker


Kenzel FTW

Ak ste aspoň trošku internetovo gramotní, určite viete, čo skratka FTW znamená. Kenzel For The Win je karbónovou novinkou, ktorá ešte minulý rok bola osamoteným projektom bez ambícií dostať sa do výroby. Na sezónu 2017 sa však predsa len do katalógu dostal, hoci v limitovanom počte kusov. V ponuke značky doplní duralové enduro Black Jack a zjazdový model Raven a stáva sa tak tretím celoodpruženým bicyklom v portfóliu.

Novinke sa ušlo čestné miesto nad všetkými ostatnými bicyklami s vlastným svietením. Matný čierny rám necháva vyniknúť prirodzenej štruktúre karbónu, a hoci je tohtoročná MTB kolekcia obzvlášť farebná, v prípade FTW zvolil Kenzel lesklé čierne nálepky pre #stealth #blackonblack #murdered #batman look.

Zadná stavba so zdvihom 150 mm sa hýbe prostredníctvom twin-link systému s virtuálnym bodom otáčania pracujúcom na podobnom princípe ako napríklad systém VPP. O tlmenie sa stará tlmič RockShox Monarch RT3 doplnený o jeho vidlicový ekvivalent Pike RCT 3 vpredu.

Z karbónu nie je len rám, no aj kolesá FSA SL-K. Pohon 1×11 zabezpečuje Shimano s obľúbenou sadou XT a z rovnakej série sú aj brzdy. Teleskopická sedlovka Kind Shock LEV má zdvih len 63 mm, čo je na takto ladený bike prinajmenšom zaujímavá voľba. Na druhej strane však pomáha držať hmotnosť na čo najnižšej úrovni.

Trochu škoda je, že bike je dostupný len v jednej 15,5″ veľkosti, ktorá uspokojí len jazdcov nižšieho vzrastu. Možno však predpokladať, že ak bude bicykel úspešný, na budúci rok sa objaví aj vo viacerých rozmeroch.

Kenzel Urban & City

Štýlové mestské cruisery a citybiky sú to, čo Kenzelu ide spomedzi všetkých slovenských značiek najlepšie. Vďaka vlastnej lakovni a tlačiarni nálepiek si môžu v Hurbanove dovoliť obrovskú flexibilitu a skúšať to, čo vyzerá najlepšie. To, že sa im to podarí nájsť takmer vždy môžete posúdiť sami z nasledujúcich fotiek.

Kompletnú kolekciu 2017 a ďalšie informácie nájdete na stránke KENZEL.SK

Text & foto: Filip Stifler Nagy

Aktuality

Včera 21:10 Video: Mark Cavendish prišiel zničený do cieľa náročnej horskej etapy Tour de France, ale časový limit stihol.

Pätnásta etapa mala necelých 200 km a prevýšenie cez 5000 metrov, takže pre šprintérov bolo veľmi náročné, aby zvládli prísť do cieľa v časovom limite. Nakoniec sa to podarilo všetkým okrem Brama Weltena z tímu dsm-firmenich PostNL.

Včera 17:28 Tadej Pogačar predviedol ďalší neuveriteľný výkon a vyhral už tretiu etapu na Tour de France.

Jonas Vingegaard zaútočil 10,3 km pred cieľom v rozhodujúcom stúpaní Plateau de Beille, ale Pogačar bez problémov zareagoval a o 5 km neskôr sám zaútočil. Tadej Pogačar prišiel do cieľa osamote s viac ako minútovým náskokom pred Vingegaardom a tretí Remco Evenepoel prešiel cieľom s takmer trojminútovou stratou.

Včera 16:36 Pelotónom na Tour de France sa šíri COVID-19, organizátori opäť zaviedli povinné respirátory.

Kvôli Covidu už z Tour odstúpili Tom Pidcock, Juan Ayuso a Michael Mørkøv.

Včera 15:49 Video: Divák hodil Pogačarovi aj Vingegaardovi do tváre zemiakové lupienky. Polícia ho už zatkla.

Dva kilometre pred cieľom 14. etapy Tour de France stál nevychovaný divák, ktorý hodil chipsy do tváre najprv Tadejovi Pogačarovi a o pár sekúnd neskôr aj Jonasovi Vingegaardovi, ktorý prenasledoval Slovinca v žltom drese.

Včera 14:53 „Jazdím šialené watty, a aj tak nás stále dobiehajú,“ hovorí Mathieu van der Poel o výkonoch na Tour de France.

Van der Poel sa dostal do úniku počas 13. etapy, ale po nespočetných snahách o víťazstvo z úniku sa napokon rozhodovalo v záverečnom šprinte, v ktorom si pripísal Jasper Philipsen druhé etapové víťazstvo na Tour 2024.

Zavrieť reklamu