Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

BIKEFEST: XC Eliminator preveril schopnosti

XC-čkári dokážu ísť poriadnu hranu. Eliminator je divácky najzaujímavejšou cross-country disciplínou, čo sa znova potvrdilo.
Biker
BIKEFEST: XC Eliminator preveril schopnosti

XC Eliminator preveril krosárov presne tak ako sme na to zvyknutí. Najmä prvé prekážky v podobe pyramídky z guľatín, krátka lavica a drevenná trojvlna viacerých pretekárov poriadne vytrestali. Nebola núdza o zaseknuté prevodníky, nepodarené bunnyhopy, jazda na lakte, či krutoprísne cyklokrosové prenášanie. Náročný bol aj zvyšok trate, no tento rok sa obišiel bez zásahu záchranárov. Zvíťazil nekompromisný skill, nabúšené nohy a veľké pľúca, ktoré menej zdatných účastníkov zradili pri náročnom výšlape v druhej tretine trate. Napriek ubúdajúcemu svetlu a viditeľnej únave pretekárov (ktorá spôsoboval aj pády v pumptrackovej sekcii trate) sa úroveň a nasadenie zvyšovalo až do finále, kde sa stretli najlepší z najlepších. Všetkým účastníkom patrí obrovský rešpekt!

Kompletné výsledky:
Elite muži od 19 rokov
1. Filip Sklenárik
2. Marián Šimora
3. Peter Mihalkovits

Hobby muži od 19 rokov
1. Lukáš Strezenický
2. Matúš Uher
3. Michal Barabáš

Juniori 15-18 rokov
1. Roman Kurnický
2. Oliver Jaroš
3. Samuel Hollý

Ženy od 13 rokov
1. Tereza Tvarúšková
2. Erika Glajzová
3. Andrea Uličná

King of the Hill
Filip Sklenárik

Aktuality

09:54 Rus Aleksandr Vlasov sa Olympiády nezúčastní, aj keď dostal povolenie štartovať pod neutrálnou vlajkou.

Vlasov bol jedným z iba štrnástich ruských športovcov, ktorí dostali dočasný súhlas Medzinárodného olympijského výboru (MOV) na účasť na hrách. Dôvodom obmedzených podmienok pre účasť ruských a bieloruských športovcov na Olympiáde je Ruská invázia Ukrajiny a neustále pretrvávajúci vojnový konflikt. (Sporza)

 

07:47 Kto získal národné tituly v časovke?

V Európe sa v týchto dňoch konajú národné šampionáty v individuálnej časovke, po ktorých budú nasledovať cez víkend aj preteky s hromadným štartom.

07:28 Lukáš Kubiš vyhral svoj premiérový titul majstra Slovenska v časovke.

Kubiš vyhral na 46,5 km dlhej trase v kategórii mužskej elity s časom 55:53 min a výrazným náskokom pred druhým Matthiasom Schwarzbacherom (+53 s) a tretím Dominikom Dunárom (+58 s). Českým majstrom sa stal Mathias Vacek, ktorý rovnakú trasa zajazdil v čase 52:51 min.

Včera 15:42 Jonas Vingegaard aj Wout van Aert idú na Tour de France. Tím Visma-Lease a Bike predstavil súpisku aj nové dresy.

Holandský tím sa na Tour 2024 predstaví v zostave: Jonas Vingegaard, Wout van Aert, Matteo Jorgenson, Sepp Kuss, Tiesj Benoot, Wilco Kelderman, Christophe Laporte a Jan Tratnik. „Cítim sa dobre a mám obrovskú motiváciu,“ hovorí Vingegaard, ktorý vyhral žltý dres v rokoch 2022 a 2023.

Včera 14:34 Nora Jenčušová a Viktória Chladoňová sú majsterkami Slovenska v časovke.

Jenčušová zvíťazila v kategórii žien a Chladoňová medzi juniorkami.

Zavrieť reklamu