Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Tachometre

Test: Cyklopočítač BBB Digiboard BCP-52WAH

Otestovali sme tento pekný a funkčný cyklopočítač od BBB. Pozrite sa, čo si o ňom myslíme.
Biker

Chcete tento počítač vyhrať? Klikajte na Facebook dovozcu a dozviete sa viac!


Klasické cyklopočítače, spoliehajúce sa namiesto satelitov na magnet, sú presnejšie. Počet otočení kolesa je jednoducho nepriestreľná matematika, ktorú nezaujíma, či nad vami raší listy príliš veľa stromov. Cyklopočítač BBB Digiboard BCP-52WAH je jedným z nich.

Štyri veľké tlačidlá sú veľmi ľahko nahmatateľné aj v rukaviciach a ľahko sa stláčajú. Na zeleno podsvietený displej ukazuje presne tých pár stálych údajov, ktoré by ste mohli potrebovať vrátane výškomera, s meniteľným spodným riadkom. Vodeodolný počítač komunikuje so snímačom na vidlici a magnetom prispôsobeným aj na sploštené špice bezdrôtovo cez protokol ANT+, rovnako ako s hrudným meračom tepu, ktorý k najvyššiemu modelu z radu DigiBoard dostanete tiež. Kadenčný snímač si však budete musieť dokúpiť, hoci použiť môžete aj svoj starý, ak funguje cez ANT+. Škoda je, že cyklopočítač rozlišuje len jednu tepovú zónu, ktorá sa síce dá kedykoľvek prestaviť, no pokiaľ máte záujem trénovať podľa rôznych zón v rôznych bodoch výjazdu, budete musieť siahnuť po niečom inom. Úchyt na rajdy tiež mohol namiesto sťahovacích pások používať gumičky, ktoré v prípade pádu prasknú skôr ako ich drahocenný náklad.

Ak chcete jednoducho poznať vzdialenosť a čas vašej jazdy, na trhu je množstvo lacnejších možností – aj priamo od BBB. Ak zase chcete posunúť svoj tréning na iný level, možno vám nebude stačiť jediná tepová zóna, či nemožnosť stiahnuť nahrané dáta do počítača. Ak ale viete, že využijete len spomenuté funkcie, dostanete ich v peknom, vodotesnom, pohodlnom a odolnom balíčku.

EDIT: V teste v časopise sme mylne napísali, že objímku na rajdy nie je možné otočiť o 90 stupňov pre uchytenie cyklopočítača na predstavec. V skutočnosti to možné je prostredníctvom štyroch skrutiek na spodnej strane. Dovozcovi značky BBB, firme SK-Profi Bike sa týmto ospravedlňujeme.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu