Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Hangair – prvá akadémia extrémnych športov

Hokejista Dominik Graňák sa už tento rok chystá otvoriť športovisko, ktoré nemá široko-ďaleko páru. Náš úspešný reprezentant spojil športového ducha s manažérskymi zručnosťami brata Adama a spolu s ďalšími odborníkmi v oblasti športu vytvorili unikátny projekt akadémie extrémnych športov  HANGAIR, ktorá významne zlepší úroveň športu na Slovensku. Jej unikátnosť spočíva v technickom zázemí pre rozvoj pohybu v adrenalínových športoch ako snowboarding, freeskiing, skateboarding, BMX, či wakeboarding. Tým sa však využitie haly nekončí, keď pomocou netradičných cvičísk, ale i pomocou tradičných gymnastických prvkov je schopná poskytnúť potrebné služby i v rámci klasických športov. Do projektu sú okrem Dominka Graňáka zainteresovaní aj ďalší slovenskí špičkoví športovci v roli poradcov, ako gymnasta Samuel Piasecký, wakeboardista Milan Purdeš, či snowboardistka Baša Števulová.
Biker

,,Je to úžasná správa pre slovenský šport,“ hovorí Baša Števulová ,,Hangair bude skvelé miesto pre komunitu akčných športovcov a výrazne zlepší športové podmienky na Slovensku. Ja som absolvovala tréningy v americkom Camp Woodward a som si istá, že to bude znamenať úžasný progres pre akčné športy.“


 

Historia „extrémnych“ hál  siaha až do roku 1969, keď v americkej Pensylvánii  vyrastá Woodward Camp ako gymnastický kemp. V decembri 2008 sa ku gymnastike pridávajú prekážky pre extrémne športy a vzniká prvé profesionálne športovisko tohto charakteru. Camp Woodward v dnešných dňoch prevádzkuje 4 haly v USA a jednu v čínskom Pekingu. V Európe vznikla prvá Akadémia v roku 2003 v švajčiarskom Laaxe pod názvom Freesytle Academy Laax a neskôr v roku 2010 ako krytá hala. Je to zároveň najbližšia hala tohto druhu vzdialená  od Bratislavy cca. 800 km.
Idea Hangair vznikla v roku 2012, keď jej inšpiráciou boli práve extrémne haly v USA a Laaxe, a vychádza z rastúceho vplyvu a rozšírenosti adrenalínových športov. Vďaka svojej unikátnosti bude lákadlom aj pre zahraničných športovcov.
HANGAIR je slovná hračka. Spojením slovíčok HANGÁR a AIR je výstižným pomenovaním – na jednej strane priestoru starého letiska, kde sa bude extrémna hala nachádzať a anglického slovíčka AIR (vzduch), keď freestyle športovec  sa pri každom  triku ocitne vo vzduchu.


 

O HANGAIR

Geograficky je HANGAIR umiestnený v bratislavskej mestskej časti Vajnory, na starom športovom letisku s celkovou rozlohou 2810m2. Celá hala je kapacitne plánovaná na maximálne vyťaženie športovej časti v počte 70 ľudí.  Športová časť je pre diverzifikáciu športov zložená z 3 hlavných oblastí. Prvou je gymnastika a pohybová príprava, kde budú návštevníci využívať prostné s olympijskými rozmermi, Airtrack s foampitom (bazén naplnený penovými kockami) a trampolíny.  Druhá časť bude vyhradená pre 3 umelé skoky s rôznou náročnosťou od začiatočníkov až po profesionálov a umelý svah. Dva z troch skokov budú pokryté  umelým povrchom Snowflex®, ktorý napodobňuje vlastnosti prírodného snehu. Tretí skok je vybavený umelým tvrdým povrchom, ktorý slúži pre skateboardy, BMX, korčule, kolobežky. Umelý svah so šírkou 6m a dĺžkou 19,5 metra so sklonom 13 stupňov a povrchom Snowflex®, je vhodný pre výuku detí od 3 – 9 rokov. Využitie svahu je plánované i na trénovanie snowboard a freeski jazdy na parkových prekážkach. Tretia časť haly bude patriť rôznym profilom skateboardových prekážok a lezeckej stene, ktorá je výborným doplnkom v príprave športovca.

Hangair sa už v najbližších mesiacoch stane symbolom pre komunitné športy ako snowboarding, skateboarding, freeskiing, BMX, parkour, či wakeboarding. Brány extrémneho hangáru sa otvoria na konci roku 2015.

www.hangair.sk

 

 

Aktuality

Včera 18:00 Elektrofyziologické vyšetrenie srdca Petra Sagana neukázalo žiadne abnormality.

Elektrofyziologické vyšetrenie srdca je špecializovaná procedúra, ktorá sa používa na diagnostiku a liečbu abnormálnych srdcových rytmov. V prípade Petra Sagana sa vykonala iba diagnostika.

Včera 14:39 Informácie o operácii srdca Petra Sagana nie sú pravdivé. Po arytmii mu dali senzor na monitorovanie tepu.

O údajnej operácii srdca  napísal taliansky denník La Gazzetta dello Sport. Priamo od Petra Sagana sme však zistili, že tieto informácie neboli pravdivé.

Včera 12:30 Peter Sagan mal na pretekoch arytmiu, srdcový tep mu budú monitorovať.

Najznámejší slovenský cyklista Peter Sagan mal po pretekoch v španielskej Chelve abnormálnu tachykardickú epizódu a jeho srdcová frekvencia presiahla 200 úderov za minútu.

Včera 11:22 Scott rozšíril rodinu ľahkých elektrobicyklov o nový Voltage eRide s hmotnosťou pod 18 kg.

Tento e-bike vychádza z platformy Genius, má integrovaný tlmič so zdvihom 155 mm, motor s krútiacim momentom 50 Nm a tri rôzne možnosti nastavenia odpruženia.

Včera 10:40 Video: Šialený zjazd a skvelý súboj Sagana, Nibaliho a Urána na pretekoch Okolo Ománu v roku 2014.

Zjazd v (teraz zakázanom) supertuck-u, bunny-hop cez ostrovček a víťazný šprint.

Zavrieť reklamu