Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Slovenská sporiteľňa Pumptrack na BikeFeste 2015 úspešne za nami!

Prvou disciplínou tohoročného BikeFestu bola pumpovačka na Pumptracku a podarila sa nad očakávania!
Biker
Slovenská sporiteľňa Pumptrack na BikeFeste 2015 úspešne za nami!

Prvou disciplínou tohoročného BikeFestu bola pumpovačka na Pumptracku a podarila sa nad očakávania! Tvrdý podklad umožňoval borcom skúšať úplnú hranu, čo sa nakoniec niektoým z nich aj vymstilo. Juraj K. napríklad driftoval v každej zákrute. Bolo to síce prudko efektné, no veľmi málo efektívne – vie na čom bude musieť do budúceho roka popracovať. Diváci povzbudzovali a jedli prach, ktorý najprísnejší rideri vyhadzovali zo zákrut najmä posledná zákruta meranej časti bola divácky zaujímavá – keďže nikto nebrzdil, dochádzalo aj k viac, či menej kolíznym situáciám. Týmto pozdravujeme mladého českého ridera Mařtina Lebla (on už bude vedieť prečo). Finále odjazdilo takmer 50 jazdcov vo všetkých kategóriách, pričom výsledky boli nasledovné.
V kateórii do 12 rokov ľtartoval len jeden pretekár – Juraj Zeman, ktorý sa logicky stal aj víťazom. V kategórii do 15 rokov štartovalo 11 pretekárov a zvíťazil v nej Adrian Filip s časom 28,63 s. Na druhom mieste skončil Matej Borovan (30,28 s), nasledovaný Adamom Tomom (30,48 s). Juniorskú kategóriu vyhral napriek jazdeckým chybičkám Filip Zeman (27,35 s), na druhom mieste skončil Marián Dovina (27,67 s) a tretí skončil Laco Czibula (32,49 s). Medzi hobíkmi kraľoval Jakub Tóth (26, 87 s), nasledovaný Adamom Semerákom (27,22 s) a Janom Šipkom (27,63 s) na treťom mieste. Elitnú, mužskú kategóriu vyhral Jirka Gergel (ktorý zároveň dosiahol aj celkovo najrýchlejší čas) – 26,55 s. Na druhom mieste skončil Filip Polc (27,15 s) a tretí skončil CTM rideř Martin Lebl. Ženskú kategóriu s veľkým náskokom vyhrala Helene Fruhwirth (32,32 s), druhá skončila Agáta Borovanová (36,20 s) a tretia Barbora Illievová (37,26 s). Fotečky z pretekov nájdete nižšie.

Výsledky na stiahnutie tu

Foto: Filip Nagy

Aktuality

Včera 18:00 Elektrofyziologické vyšetrenie srdca Petra Sagana neukázalo žiadne abnormality.

Elektrofyziologické vyšetrenie srdca je špecializovaná procedúra, ktorá sa používa na diagnostiku a liečbu abnormálnych srdcových rytmov. V prípade Petra Sagana sa vykonala iba diagnostika.

Včera 14:39 Informácie o operácii srdca Petra Sagana nie sú pravdivé. Po arytmii mu dali senzor na monitorovanie tepu.

O údajnej operácii srdca  napísal taliansky denník La Gazzetta dello Sport. Priamo od Petra Sagana sme však zistili, že tieto informácie neboli pravdivé.

Včera 12:30 Peter Sagan mal na pretekoch arytmiu, srdcový tep mu budú monitorovať.

Najznámejší slovenský cyklista Peter Sagan mal po pretekoch v španielskej Chelve abnormálnu tachykardickú epizódu a jeho srdcová frekvencia presiahla 200 úderov za minútu.

Včera 11:22 Scott rozšíril rodinu ľahkých elektrobicyklov o nový Voltage eRide s hmotnosťou pod 18 kg.

Tento e-bike vychádza z platformy Genius, má integrovaný tlmič so zdvihom 155 mm, motor s krútiacim momentom 50 Nm a tri rôzne možnosti nastavenia odpruženia.

Včera 10:40 Video: Šialený zjazd a skvelý súboj Sagana, Nibaliho a Urána na pretekoch Okolo Ománu v roku 2014.

Zjazd v (teraz zakázanom) supertuck-u, bunny-hop cez ostrovček a víťazný šprint.

Zavrieť reklamu