Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

DVOJBALENIE TRENIEK MEATFLY K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fem van Empel vybojovala tretí titul majsterky sveta v cyklokrose po dramatickom súboji s Lucindou Brand

Pódium ovládli Holanďanky - Van Empel má tretie zlato, druhá skončila Lucinda Brand a bronz získala Puck Pieterse.
Martin Sarvaš
Fem van Empel vybojovala tretí titul majsterky sveta v cyklokrose po dramatickom súboji s Lucindou Brand

Majstrovstvá sveta v cyklokrose, Liévin 2025 - ženy elite. Foto: UCI / Gaëtan Flamme - SportPic Agency

Fem van Empel si vo francúzskom Liévine pripísala už tretí titul majsterky sveta v cyklokrose v elitnej kategórii, keď v záverečnom súboji porazila Lucindu Brand. Puck Pieterse doplnila čisto holandské pódium tretím miestom.

Dlho očakávaný súboj holandských rivaliek priniesol napínavú drámu, ktorá sa rozhodla až v závere šesťkolových pretekov elitnej kategórie žien.

Brand sa dostala do vedenia na predposlednom kole, zatiaľ čo Van Empel musela meniť bicykel, čo ju dostalo pod obrovský tlak pred záverečným okruhom.

Dvadsaťdvaročná Van Empel však využila svoju bežeckú rýchlosť a silu v strmých stúpaniach, vďaka čomu dokázala náskok súperky zmazať.

V posledných minútach pretekov sa obe jazdkyne striedali na čele a snažili sa získať náskok v technických pasážach.

Rozhodnutie napokon prišlo až na záverečnom asfalte, kde Brand urobila chybu a Van Empel získala rozhodujúci náskok, ktorý jej zabezpečil tesné víťazstvo.

Pieterse sa v úvode snažila držať krok so svojimi dvoma krajankami, no v polovici pretekov začala strácať a v záverečných kolách sa už pohybovala s odstupom. Do cieľa prišla na treťom mieste so stratou 1:09 min.

„Až do posledného úseku som si neuvedomovala, že som vyhrala. Musela som ísť úplne na doraz,“ priznala Van Empel.

„Po mentálne náročnom víkende (keď sa dvakrát nedostala na pódium) je toto veľmi emotívne víťazstvo.“

„Lucinda dnes jazdila skvele a celú sezónu mala výbornú. Mám radosť aj za ňu a za Puck, že sa nám podarilo kompletne ovládnuť pódium. Odviedli sme pre Holandsko fantastickú prácu.“

Van Empel po pretekoch tiež vyzdvihla nepredvídateľné podmienky na trati, ktoré sa menili v závislosti od počasia.

„V posledných dňoch sa okruh menil každý deň a dokonca aj po rannej prehliadke pred pretekmi bol odlišný. Počas pretekov si musíte rýchlo nájsť miesta, kde ste silnejší ako súperi. Očakávala som, že to bude ťažký boj, a tak to aj bolo,“ dodala Fem Van Empel.

 

Výsledky Majstrovstiev sveta v cyklokrose, Liévin 2025 – ženy elite

Aktuality

19:30 1903 až 2026: Ako sa od vzniku Tour de France zmenili pretekárske bicykle.

Od rámov cez kolesá a plášte až po komponenty. Pozreli sme sa, ako sa bicykle na Tour de France vyvíjali od jej prvého ročníka.

17:44 Priebežné výsledky Tour de France 2026: Pogačar má piaty titul na dosah, Del Toro ubránil pódium pred Seixasom.

Richard Carapaz ovládol kráľovskú etapu na Alpe d’Huez a definitívne si zabezpečil bodkovaný dres, zatiaľ čo Mads Pedersen rozhodol súboj o zelený dres.

17:11 VIDEO | Pred pádom do rokliny ho zachránila ochranná sieť. Sepp Kuss dvakrát spadol v zjazde a prišiel o víťazstvo v kráľovskej etape Tour de France.

Američan smeroval za triumfom v kráľovskej etape Tour de France, no počas jediného kilometra sa jeho náskok pred Richardom Carapazom úplne rozplynul.

16:56 Carapaz využil dva pády Kussa a ovládol kráľovskú etapu. Pogačar doviedol Del Tora na pódium Tour de France.

Ekvádorčan si na Alpe d’Huez pripísal druhé víťazstvo za tri dni a definitívne rozhodol aj súboj o bodkovaný dres.

16:44 Výsledky 20. etapy Tour de France 2026.

Richard Carapaz zvíťazil na legendárnom vrchole Alpe d’Huez. Sepp Kuss mal dobre našliapnuté za výhrou, avšak v záverečných kilometroch dvakrát spadol a napokon finišoval tretí za Remcom Evenepoelom.

Zavrieť reklamu