Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Jan Čelůstka potreboval byť po páde z bicykla fit do 2 týždňov. Čo mu pomohlo dostať sa do formy v tak krátkom čase?

Akútne a chronické bolesti svalstva, šliach či kĺbov trápia vo väčšej miere aktívne športujúcich ľudí. Šport je prospešný pre zdravie i myseľ nielen aktívnych, ale aj rekreačných športovcov.
Biker
Jan Čelůstka potreboval byť po páde z bicykla fit do 2 týždňov. Čo mu pomohlo dostať sa do formy v tak krátkom čase?

Akútne a chronické bolesti svalstva, šliach či kĺbov trápia vo väčšej miere aktívne športujúcich ľudí. Šport je prospešný pre zdravie i myseľ nielen aktívnych, ale aj rekreačných športovcov. Avšak ak sú športové aktivity sprevádzané bolesťou, nie je to nič príjemné a pôžitok zo športu ide bokom. Svoje o tom vie aj dvojnásobný olympijský triatlonista Jan Čelůstka z Prestigio Realiz tímu, ktorý sa po páde z bicykla na pretekoch v Kapskom Meste rozhodol vyskúšať už aj na Slovensku dostupnú prelomovú terapeutickú metódu – Hilterapiu®. www.hilterapia.sk

Ako prebieha zázrak menom Hilterapia®? http://www.hilterapia.sk/vyskum/


Podstatou Hilterapie® je vysoká intenzita laserových HILT impulzov, ktoré bez poškodenia povrchovej vrstvy kože prenikajú do najhlbších vrstiev svalov a kostí a tým umožňujú efektívne liečenie aj hlbokých chronických lézií. Aktivuje sériu biologických signálov podporujúcich uzdravujúce a regeneračné procesy v tkanivách. Práve táto inovatívna metóda odstraňuje zápaly vnútorných tkanív, ktoré zároveň posilňuje. Tkanivá sa počas terapie zahrievajú, svaly sa uvoľňujú a bolesť sa odstraňuje na dlhší čas, pretože dochádza k lymfatickému odvodneniu a mikrocirkulácii. Hilterapia® je účinná pri liečbe nielen artrózy, ale aj posttraumatických patológii.

Pre koho je vhodná?
Hilterapia® je efektívna v odstraňovaní bolestivých symptómov a problémov v kĺbovej mobilite, čím umožňuje okamžité začatie rehabilitačného programu a poskytuje tak pacientovi okamžitú úľavu. Využíva sa aj pri rehabilitačných terapiách pri zotavovaní sa zo zranení šliach, tendonitídy, vykĺbenín, burzitídy a iných traumatických problémov. „Hilterapia® dnes predstavuje najaktuálnejšie riešenie, úzko späté s ohromujúcimi inováciami vo vedeckom svete, v liečbe a vyliečení bolestivých patológií spojených napríklad so šľachami, svalmi a väzmi“, vysvetľuje MUDr. Beáta Váhová. Poskytuje okamžité riešenie, ktoré je efektívne a má dlhotrvajúci účinok na hodnotný a kvalitný život. Navyše má protizápalový, protiopuchový, analgetický (proti bolesti), myorelaxačný (uvoľňuje napätie v svaloch, šľachách a spojivových tkanivách), biostimulačný a regeneračný účinok. Môže podporiť opravu a regeneráciu poškodených tkanív, napríklad kĺbovej chrupavky, zlepšiť krvný obeh, pozitívne vplýva na proces zaceľovania rán. Vďaka tomu, že Hilterapia® vplýva na rýchlejšiu regeneráciu, je veľmi populárna aj u profesionálnych športovcov.

Najúčinnejší bezbolestný spôsob ako liečiť a ukončiť bolesť nielen u profesionálnych športovcov

Dvojnásobný olympijský triatlonista Jan Čelůstka z Prestigio Realiz tímu absolvoval hilterapiu po páde na pretekoch v Kapskom Meste, kde si pád z bicykla odniesol jeho chrbát. „O hilterapii som nevedel. Spadol som z bicykla na pretekoch v Kapskom Meste. Do ďalšieho preteku v Číne mi ostávali len 2 týždne. Potreboval som pretekať, ale chrbát ma stále bolel. Na odporučenie môjho trénera som ihneď „naklusal“ na kliniku MEDANTE, kde mi terapeutka po pohovore a všeobecnom vyšetrení ponúkla možnosť hilterapie,“ hovorí olympijský triatlonista.

Ako hodnotí účinky Hilterapie® Jan Čelůstka?

„Bol som úplne spokojný a výsledky to len potvrdzujú – presvedčivé víťazstvo v Senci a 7. miesto na SP v Mexiku za posledné dva týždne,“
hodnotí Jan Čelůstka, a na záver dodáva: „Určite to odporúčam absolvovať všetkým športovcom. Po prvé je to bezbolestné, čo je pre väčšinu ľudí, a teda aj športovcov veľmi dôležité, a po druhé je to účinné. Navyše je to bez vedľajších účinkov, čiže nič neriskujete.“

Hlavné indikácie: http://www.hilterapia.sk/indikacie/

  • osteoartritída a degeneratívne procesy;
  • burzitída, synovitída, kapsulitída, tenisový lakeť;
  • tendonitída a tendosynovitída;
  • edém a traumy z vyvrtnutia;
  • posttraumatické patológie spôsobené aj neprimeranou námahou;
  • adduktorový syndróm, tibio-tarzálne vytknutia, poškodenia chrupavky kolena, športové traumy.

Aktuality

10:22 Michael Kolář: Preteky ma už netrápia. Jazdím pre radosť, baví ma zdokonaľovať sa.

Manažér slovenského enduro tímu OKOEVERYWHERE a bývalý profesionálny cestný cyklista chce odovzdať svoje skúsenosti svojim zverencom a mladšej generácii.

09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

08:58 Na Giro d’Italia je dnes deň voľna. Pogačar vedie tak suverénne, že zvyšok Gira môže ísť už len ako tréning na Tour.

V celkovej klasifikácii sú priebežne na druhom a treťom mieste Geraint Thomas a Dani Martínez so stratou necelých sedem minút, takže Pogačarovi už fakticky stačí prísť v bezpečí do Ríma.

Včera 17:33 Nezastaviteľný Tadej Pogačar zaútočil 14 km pred cieľom a suverénne vyhral kráľovskú etapu Giro d’Italia.

Výborným výkonom prekvapil Nairo Quintana, ktorý skončil v 15. etape na druhom mieste a tretí finišoval Georg Steinhauser. Pogačar si výrazne navýšil náskok v celkovej klasifikácii na necelých sedem minút pred Geraintom Thomasom a Danielom Martínezom.

Zavrieť reklamu