Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!

Jan Čelůstka potreboval byť po páde z bicykla fit do 2 týždňov. Čo mu pomohlo dostať sa do formy v tak krátkom čase?

Akútne a chronické bolesti svalstva, šliach či kĺbov trápia vo väčšej miere aktívne športujúcich ľudí. Šport je prospešný pre zdravie i myseľ nielen aktívnych, ale aj rekreačných športovcov.
Biker
Jan Čelůstka potreboval byť po páde z bicykla fit do 2 týždňov. Čo mu pomohlo dostať sa do formy v tak krátkom čase?

Akútne a chronické bolesti svalstva, šliach či kĺbov trápia vo väčšej miere aktívne športujúcich ľudí. Šport je prospešný pre zdravie i myseľ nielen aktívnych, ale aj rekreačných športovcov. Avšak ak sú športové aktivity sprevádzané bolesťou, nie je to nič príjemné a pôžitok zo športu ide bokom. Svoje o tom vie aj dvojnásobný olympijský triatlonista Jan Čelůstka z Prestigio Realiz tímu, ktorý sa po páde z bicykla na pretekoch v Kapskom Meste rozhodol vyskúšať už aj na Slovensku dostupnú prelomovú terapeutickú metódu – Hilterapiu®. www.hilterapia.sk

Ako prebieha zázrak menom Hilterapia®? http://www.hilterapia.sk/vyskum/


Podstatou Hilterapie® je vysoká intenzita laserových HILT impulzov, ktoré bez poškodenia povrchovej vrstvy kože prenikajú do najhlbších vrstiev svalov a kostí a tým umožňujú efektívne liečenie aj hlbokých chronických lézií. Aktivuje sériu biologických signálov podporujúcich uzdravujúce a regeneračné procesy v tkanivách. Práve táto inovatívna metóda odstraňuje zápaly vnútorných tkanív, ktoré zároveň posilňuje. Tkanivá sa počas terapie zahrievajú, svaly sa uvoľňujú a bolesť sa odstraňuje na dlhší čas, pretože dochádza k lymfatickému odvodneniu a mikrocirkulácii. Hilterapia® je účinná pri liečbe nielen artrózy, ale aj posttraumatických patológii.

Pre koho je vhodná?
Hilterapia® je efektívna v odstraňovaní bolestivých symptómov a problémov v kĺbovej mobilite, čím umožňuje okamžité začatie rehabilitačného programu a poskytuje tak pacientovi okamžitú úľavu. Využíva sa aj pri rehabilitačných terapiách pri zotavovaní sa zo zranení šliach, tendonitídy, vykĺbenín, burzitídy a iných traumatických problémov. „Hilterapia® dnes predstavuje najaktuálnejšie riešenie, úzko späté s ohromujúcimi inováciami vo vedeckom svete, v liečbe a vyliečení bolestivých patológií spojených napríklad so šľachami, svalmi a väzmi“, vysvetľuje MUDr. Beáta Váhová. Poskytuje okamžité riešenie, ktoré je efektívne a má dlhotrvajúci účinok na hodnotný a kvalitný život. Navyše má protizápalový, protiopuchový, analgetický (proti bolesti), myorelaxačný (uvoľňuje napätie v svaloch, šľachách a spojivových tkanivách), biostimulačný a regeneračný účinok. Môže podporiť opravu a regeneráciu poškodených tkanív, napríklad kĺbovej chrupavky, zlepšiť krvný obeh, pozitívne vplýva na proces zaceľovania rán. Vďaka tomu, že Hilterapia® vplýva na rýchlejšiu regeneráciu, je veľmi populárna aj u profesionálnych športovcov.

Najúčinnejší bezbolestný spôsob ako liečiť a ukončiť bolesť nielen u profesionálnych športovcov

Dvojnásobný olympijský triatlonista Jan Čelůstka z Prestigio Realiz tímu absolvoval hilterapiu po páde na pretekoch v Kapskom Meste, kde si pád z bicykla odniesol jeho chrbát. „O hilterapii som nevedel. Spadol som z bicykla na pretekoch v Kapskom Meste. Do ďalšieho preteku v Číne mi ostávali len 2 týždne. Potreboval som pretekať, ale chrbát ma stále bolel. Na odporučenie môjho trénera som ihneď „naklusal“ na kliniku MEDANTE, kde mi terapeutka po pohovore a všeobecnom vyšetrení ponúkla možnosť hilterapie,“ hovorí olympijský triatlonista.

Ako hodnotí účinky Hilterapie® Jan Čelůstka?

„Bol som úplne spokojný a výsledky to len potvrdzujú – presvedčivé víťazstvo v Senci a 7. miesto na SP v Mexiku za posledné dva týždne,“
hodnotí Jan Čelůstka, a na záver dodáva: „Určite to odporúčam absolvovať všetkým športovcom. Po prvé je to bezbolestné, čo je pre väčšinu ľudí, a teda aj športovcov veľmi dôležité, a po druhé je to účinné. Navyše je to bez vedľajších účinkov, čiže nič neriskujete.“

Hlavné indikácie: http://www.hilterapia.sk/indikacie/

  • osteoartritída a degeneratívne procesy;
  • burzitída, synovitída, kapsulitída, tenisový lakeť;
  • tendonitída a tendosynovitída;
  • edém a traumy z vyvrtnutia;
  • posttraumatické patológie spôsobené aj neprimeranou námahou;
  • adduktorový syndróm, tibio-tarzálne vytknutia, poškodenia chrupavky kolena, športové traumy.

Aktuality

01.12.2023 Nechoď za mnou v zjazde, si mladý a musíš vyhrať Tour de France, radil Matej Mohorič Pogačarovi.

Matej Mohorič dosiahol na monumente Miláno-San Remo 2022 jedno z najväčších víťazstiev svojej doterajšej kariéry. Počas zjazdu Poggio išiel na úplnom limite svojich schopností, dvakrát takmer spadol, ale podarilo sa mu získať rozhodujúci náskok pred súpermi.

01.12.2023 Svetová séria slopestyle pretekov Crankworx zaradí v sezóne 2024 ženskú kategóriu.

Séria Crankworx je známa svojím prístupom k rovnoprávnosti ženských a mužských cyklistických pretekov. Poslednou disciplínou, v ktorej to bolo na ich podujatiach potrebné dosiahnuť zostal slopestyle a to sa od budúceho roku zmení.

01.12.2023 Test: Trek Slash 9.9 XX AXS 2024 | Zjazďák, ktorý šliape do kopca ako XC-čko.

Nový enduro špeciál od Treku exceluje v zjazde a zároveň sa na ňom dobre šliape aj do kopca. Je tiež fajn, že oproti iným podobným pretekárskym enduro modelom ho nemusíte tlačiť do extrémov na to, aby fungoval tak, ako má.

30.11.2023 Peter Sagan o dopingu: Bolo by hlúpe to vôbec riskovať, pretože by ste prišli o všetko.

Trojnásobný majster sveta hovorí, že už ho netestujú na doping tak často, ako počas jeho najúspešnejšieho obdobia. Minulý rok ho doma otestovali 6-7-krát a počas pretekov mal 50 antidopingových testov. (Bicycling)

30.11.2023 Keď Peter Sagan odišiel, veľa vecí sa zmenilo. Matteo Fabbro priznal, že sa v Bore cítil stratený.

Po štyroch rokoch v Bora-Hansgrohe prestupuje Matteo Fabbro v roku 2024 do tímú Polti-Kometa. Napriek tomu, že počas svojho pôsobenia v Bore podával slušné výkony, Fabbro priznal, že sa teší na nový začiatok. (Bici.pro)

Zavrieť reklamu