Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Ochrana rámu

Test: Ochrana rámu STFU

Hodnotenie: 5/5
39,94
Matúš Bušík
Test: Ochrana rámu STFU

Ochranu rámu alebo externé vodidlo reťaze dizajnoval bývalý profesionálny cyklista a freerider Chris Kovarik, ktorý aktuálne žije vo Whistleri.

Zrejme už mal dosť hluku zo svojho bicykla a z bicyklov svojich kamarátov a zamyslel sa nad tým, ako ho čo najefektívnejšie zredukovať.

Tieto chrániče sú určené na moderné bicykle, ľahko sa montujú a svoj účel plnia. Sú kompatibilné s hnacím ústrojenstvo 1x a s kazetami v rozsahu 9 až 13 pastorkov (maximálny počet zubov na najväčšom pastorku je 52).

Výšku týchto vodidiel môžete prispôsobiť a v balení nájdete aj príslušenstvo určené na montáž na rozličných typoch reťazových vzpier.

Montáž celého systému je jednoduchá a potrebujete k nej krajčírsky meter, 4 sťahovacie pásky, ostrý nôž a nitovač reťaze.

Celý produkt je vyrobený z dvoch rozličných materiálov tvrdšieho a mäkšieho a každá časť plní svoju špecifickú funkciu. Kostra je vyrobená z tvrdeného plastu a vonkajšia časť je vyrobená z mäkkej gumy.

Vďaka zakrivenému dizajnu môžete radiť bez problémov a bez strachu z neželaného odporu. Výsledky nášho testovania sú také, že čím hlučnejší je váš bicykel, tým viac vám STFU pomôže.

Čo sa týka opotrebovania, tak zatiaľ nie je badateľné, zrejme potrvá hodnú chvíľu, kým budete potrebovať nový chránič.

Ak si potrpíte na ticho pri jazde, STFU je rozhodne produkt pre vás.

www.zookee.cz

Aktuality

12:41 Tadej Pogačar prekonal 23-ročný rekord Lancea Armstronga šialeným výkonom v stúpaní Pla d’Adet.

Pogačar predviedol jeden z najpôsobivejších vrchárskych výkonov v histórii cyklistiky a Armstrongov rekord prekonal o necelé dve minúty.

11:58 Fotogaléria: Najlepšie momenty 14. etapy Tour de France 2024.

Pozrite si skvelé fotografie zo štrnástej etapy Tour de France 2024.

Včera 17:32 Tadej Pogačar potvrdil svoju dominanciu na Tour de France, porazil Vingegaarda a vyhral horskú 14. etapu.

Pogačar zaútočil 4,6 km pred cieľom v stúpaní Pla d’Adet a do cieľa prišiel osamote s 39-sekundovým náskokom pred druhým Jonasom Vingegaardom. Tretí Remco Evenepoel finišoval so stratou 1:10 min.

Včera 16:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 22 jazdcov. Počas 14. etapy odstúpili Alberto Bettiol, Louis Vervaeke, Amaury Capiot a na štart sa nepostavil Tom Pidcock.

Včera 14:50 Najdrahší bicykel na Tour de France 2024 stojí šialených 50-tisíc eur.

Zatiaľ čo z klasických bicyklov je najdrahším bicyklom na Tour limitovaná edícia tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe S-Works Tarmac SL8 od Specializedu za 17-tisíc eur, celkovo najdrahší stroj na Tour de France je časovka od Pinarella tímu Ineos Grenadiers.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu