Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Matej Ulík a Anna Csenge Boros vyhrali 3. kolo slovenského pohára v disciplíne XCO v Poráči (+galéria)

Počas uplynulého víkendu sa v Poráči uskutočnilo 3. kolo SP v XCO, ktoré bolo zaradené do kategórie C2 a na štarte sa zišla silná konkurencia jazdcov. Z víťazstva v elitnej mužskej kategórii sa na radosť domácich fanúšikov tešil slovenský jazdec Matej Ulík z tímu ExpresCZ-BMD Team Kolín.
Matúš Bušík
Matej Ulík a Anna Csenge Boros vyhrali 3. kolo slovenského pohára v disciplíne XCO v Poráči (+galéria)

Matej Ulík - ilustračné foto.

Trať v Poráči vôbec nebola jednoduchá a nachádzalo sa na nej množstvo technických úsekov a náročných výšľapov, ktoré pretekárov preverili vo všetkých aspektoch horskej cyklistiky. O napínavé momenty teda počas víkendu nebola núdza a na trati sa zišla silná medzinárodná konkurencia.

Elitné kategórie sa na trať vydali v nedeľu a medzi mužmi preteky ovládol slovenský pretekár Matej Ulík z tímu ExpresCZ-BMD Team Kolín. Trať pozostávala z piatich kôl a Matej vyhral systémom štart-cieľ a vo vedení bol počas celých pretekov. V cieli zaznamenal výsledný čas 1:19:19,8 hod a tešil sa z víťazstva.

Na druhom mieste za ním sa umiestnil český pretekár Tomáš Ševců z tímu Amenity Extreme Sport, so stratou 2:24 min na víťaza. Tretie miesto obsadil ďalší Čech Tomáš Morávek z Proofy cycling team, ktorý na Ulíka strácal 3:31 min.

Druhým najrýchlejším Slovákom v cieli sa stal Florián Papcun z tímu PROefekt Across, ktorý finišoval na 5. mieste so stratou 6 minút na víťaza.

V elitnej ženskej kategórii sa z víťazstva tešila maďarská pretekárka Anna Csenge Boros z tímu MVM VESC Cycling Team, ktorá si s traťou poradila za 1:28:20,9 hod. Na druhom mieste za ňou skončila Tereza Kurnická (PROefekt Across) so stratou 9:47 min. Tretia skončila Linda Paulechová, ktorú však z trate stiahli so stratou dvoch kôl.

Juniorský víťaz Lukáš Vranák na trati. Foto: Vladimír Šatka

Medzi juniormi bol najrýchlejším jazdcom na trati Lukáš Vranák z CK Epic Dohňany. Ten 4 kolá zvládol prejsť v čas 1:08:25 hod a po každom kole bol na prvom mieste. Druhý najrýchlejší čas dosiahol Filip Sadloň z tímu Fenix Bike – Team Bratislava so stratou 2:19 min na víťaza. Tretie miesto obsadil Peter Šoltés z CK CykloGlajza BB, so stratou 3:24 min na víťaza.

V ženskej juniorskej kategórii sa na štart postavila iba Zina Kasandra Polick z tímu Novomestský Superbiker a s troma kolami si poradila v čase 1:18:39,1 hod.

Kategóriu kadeti ovládol talentovaný mladý pretekár Milan Húsenica z tímu Športový Klub Topoľčianky s časom 51:22,4 min. Na druhom mieste za ním skončil Tadeáš Rybanský z MŠK Žiar nad Hronom CK so stratou 43 sekúnd a tretí skončil Viliam Balog z Fenix Bike – Team Bratislava so stratou 56 sekúnd na víťaza.

Pretekalo sa aj v disciplíne E-bike. Tu sa z víťazstva v ženskej kategórii tešila Tereza Kurnická (PROefekt Across), ktorá trať prešla za 01:05:41.5 hod. Na druhom mieste skončila Linda Paulechová so stratou 9:32 min. Tretie miesto obsadila Nikola Čorbová so stratou viac ako 22 minút.

Medzi mužmi to bolo tesnejšie, pretrvávajúcu formu a skúsenosti zúročil Milan Barényi z CK BIKE PEAK Oslany, ktorý sa v cieli tešil z víťazstva s časom 01:20:42.0 hod. Na druhom mieste za ním dorazil do cieľa Tomáš Sladkovský z Bike klub Lipa so stratou 3:27 min. Tretí finišoval Lukáš Vranák (CK Epic Dohňany) s mankom 3:55 min.

Aktuality

13:45 Kompletné výsledky Tour de France 2024.

Tadej Pogačar vyhral svoj tretí žltý dres, bodovaciu súťaž vyhral Biniam Girmay, v súťaži vrchárov zvíťazil Richard Carapaz a v kategórii mladých jazdcov bol najlepší Remco Evenepoel.

11:44 Analýza výkonu: Aké watty tlačil Tadej Pogačar pri rekordných výkonoch na Tour de France?

Col du Galibier, Pla d’Adet, Plateau de Beille, Isola 2000 a Col de la Couillole – päť stúpaní, v ktorých Tadej Pogačar prekonal doterajšie rekordy obrovským rozdielom a na Plateau de Beille predviedol pravdepodobne najlepší vrchársky výkon v histórii cyklistiky.

10:30 Bolo by to extrémne hlúpe, reaguje Tadej Pogačar na obvinenia z dopingu na Tour de France.

V horských etapách suverénne dominoval a lámal rekord za rekordom. Jeho agresívny štýl pretekania však vyvolal aj kritiku a po neuveriteľných výkonoch sa nevyhol ani obvineniam z dopingu.

09:45 Fotogaléria: 50 skvelých fotografií Tadeja Pogačara z Tour de France 2024.

Tadej Pogačar sa stal po 26 rokoch prvým jazdcom, ktorý vyhral Giro d’Italia aj Tour de France v jednom roku.

09:34 Fotogaléria: Najlepšie momenty z majstrovstiev Slovenska v horskej cyklistike 2024 s Petrom Saganom.

Na pretekoch sa predstavila aj najväčšia hviezda slovenskej cyklistiky Peter Sagan a na košickom Bankove sa stretlo množstvo fanúšikov, ktorí sa chceli s Petrom rozlúčiť nakoľko šlo pravdepodobne o jeho posledné profesionálne preteky.

Zavrieť reklamu