Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: Pozrite si všetky špeciálne dresy, v ktorých sa bude pretekať na Tour de France 2024

Na Tour 2024 budú mať špeciálne dresy tímy Visma-Lease a Bike, Cofidis, Arkéa-B&B Hotels, Jayco AlUla, Alpecin-Deceuninck a nové farby predstavila aj Bora po spojení s Red Bullom.
Martin Sarvaš
Fotogaléria: Pozrite si všetky špeciálne dresy, v ktorých sa bude pretekať na Tour de France 2024

Keďže Tour de France 2024 sú najväčšie preteky sezóny, tímy často menia dizajny dresov, aby upútali pozornosť.

Na Tour 2024 bude mať špeciálne dresy šesť tímov: Visma-Lease a Bike, Cofidis, Arkéa-B&B Hotels, Jayco AlUla, Alpecin-Deceuninck a Red Bull-Bora-Hansgrohe.

Aj keď prípade Red Bull-Bora-Hansgrohe asi nejde o špeciálnu edíciu pre Tour, do tímu prišiel nový veľký sponzor Red Bull, kvôli ktorému predstavili aj nový dizajn oblečenia a bicyklov.

Pozrite si tiež

Tour de France 2024 sa začína 29. júna v historickom meste Florencia a skončí sa individuálnou časovkou 21. júla v Nice.

Hneď prvé štyri dni akcie sú nabité dlhými aj krátkymi a ostrými stúpaniami, čo pravdepodobne povedie k zaujímavým pretekom už v úvodných etapách.

Počas troch týždňov a 21 etáp čaká pretekárov trasa s celkovou dĺžkou 3 492 km a celkovým prevýšením 53 105 metrov.

Aktuality

14:51 Juan Ayuso odstúpil z Tour de France počas 13. etapy, mal pozitívny test na COVID-19.

Jeden z hlavných vrchárskych domestikov Tadeja Pogačara mal pozitívny výsledok testu na COVID-19, ale dostal povolenie pokračovať. Počas hektickej trinástej etapy však nezvládol vysoké tempo pelotónu, ktorý sa snažil dobehnúť únik. (AS)

13:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 16 jazdcov. Najväčším menom je Primož Roglič, ktorý bol jedným z hlavných favoritov v boji o žltý dres a po siedmej etape z pretekov odstúpil aj jeden z najlepších šprintérov Mads Pedersen.

13:18 Primož Roglič končí na Tour de France pre zranenia, ktoré utrpel pri páde.

„Primož Roglič sa po včerajšej etape a dnes ráno podrobil starostlivému vyšetreniu nášho lekárskeho tímu. Bolo prijaté rozhodnutie, že dnes nenastúpi, aby sa sústredil na blížiace sa ciele,“ oznámil tím Red Bull-Bora-Hansgrohe.

10:59 „Musíme nájsť Maxa Verstappena cyklistiky. To je náš cieľ,“ hovorí o budúcnosti šéf tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe.

Ralph Denk sa už v minulosti pokúsil podpísať zmluvu s Remcom Evenepoelom a chcel by s ním pracovať v budúcnosti. (Cyclingnews)

10:15 Marka Cavendisha aj Arnauda Démara relegovali za nebezpečný šprint v 12. etape Tour de France.

Rozhodcovia odsunuli Démara a Cavendisha z prvej päťky na koniec hlavnej skupiny. Druhé miesto Wouta van Aerta sa nezmenilo, ale na tretiu priečku sa namiesto Démara posunul Pascal Ackermann.

Zavrieť reklamu