Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Foto: Ako to vyzeralo na prezentácii tímov pred štartom Tour de France 2024

Tour de France 2024 sa začína 29. júna v historickom meste Florencia a skončí sa individuálnou časovkou 21. júla v Nice. Na štart vo Florencii sa postaví dohromady 176 pretekárov z 22 tímov.
Martin Sarvaš
 Foto: Ako to vyzeralo na prezentácii tímov pred štartom Tour de France 2024

Dva dni pred štartom Tour de France 2024 absolvovalo prezentáciu všetkých 176 pretekárov z 22 tímov, ktorý sa postavia na štart prvej etapy vo Florencii.

Hneď prvé štyri dni akcie sú nabité dlhými aj krátkymi a ostrými stúpaniami, čo pravdepodobne povedie k zaujímavým pretekom už v úvodných etapách.

Pozrite si tiež

Najväčším favoritom na zisk tretieho žltého dresu je Tadej Pogačar (UAE Emirates), pričom jeho najväčšími súpermi budú Jonas Vingegaard (Visma-Lease a Bike, Primož Roglič (Red Bull-Bora-Hansgrohe) a Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step).

Najväčšími favoritmi v hromadných šprintoch budú Jasper Philipsen (Alpecin Deceunick), Mads Pedersen (Lidl-Trek), Dylan Groenewegen (Jayco AlUla), Arnaud De Lie (Lotto-Dstny), Phil Bauhaus (Bahrain – Victorious), Alexander Kristoff (Uno-X Mobility), Sam Bennett (Decathlon AG2R La Mondiale) a Bryan Coquard (Cofidis).

V kopcovitých etapách, ktoré budú viac sedieť klasikárom ako šprintérom budú určite bojovať o víťazstvá majster sveta Mathieu van der Poel (Alpecin Deceunick) a Wout van Aert (Visma-Lease a Bike).

V šprintoch bude bojovať o prekonanie historického rekordu v počte vyhraných etáp Mark Cavendish (Astana Qazaqstan), ktorý má momentálne na konte 34 etapových víťazstiev na Tour de France.

Aktuality

14:51 Juan Ayuso odstúpil z Tour de France počas 13. etapy, mal pozitívny test na COVID-19.

Jeden z hlavných vrchárskych domestikov Tadeja Pogačara mal pozitívny výsledok testu na COVID-19, ale dostal povolenie pokračovať. Počas hektickej trinástej etapy však nezvládol vysoké tempo pelotónu, ktorý sa snažil dobehnúť únik. (AS)

13:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 16 jazdcov. Najväčším menom je Primož Roglič, ktorý bol jedným z hlavných favoritov v boji o žltý dres a po siedmej etape z pretekov odstúpil aj jeden z najlepších šprintérov Mads Pedersen.

13:18 Primož Roglič končí na Tour de France pre zranenia, ktoré utrpel pri páde.

„Primož Roglič sa po včerajšej etape a dnes ráno podrobil starostlivému vyšetreniu nášho lekárskeho tímu. Bolo prijaté rozhodnutie, že dnes nenastúpi, aby sa sústredil na blížiace sa ciele,“ oznámil tím Red Bull-Bora-Hansgrohe.

10:59 „Musíme nájsť Maxa Verstappena cyklistiky. To je náš cieľ,“ hovorí o budúcnosti šéf tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe.

Ralph Denk sa už v minulosti pokúsil podpísať zmluvu s Remcom Evenepoelom a chcel by s ním pracovať v budúcnosti. (Cyclingnews)

10:15 Marka Cavendisha aj Arnauda Démara relegovali za nebezpečný šprint v 12. etape Tour de France.

Rozhodcovia odsunuli Démara a Cavendisha z prvej päťky na koniec hlavnej skupiny. Druhé miesto Wouta van Aerta sa nezmenilo, ale na tretiu priečku sa namiesto Démara posunul Pascal Ackermann.

Zavrieť reklamu