Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Lukáš Kubiš síce porazil Juliana Alaphilippea, ale druhú etapu Okolo Slovenska vyhral Anders Foldager

V cieľovom dojazde do kopca zvíťazil v Holohovci Anders Foldager pred Jennom Berckmoesom a tretí finišoval Lukáš Kubiš, tesne pred dvojnásobným majstrom sveta Julianom Alaphilippeom.
Martin Sarvaš
Foto: GreenEDGE Cycling

Len 22-ročný Anders Foldager (Jayco-AlUla) si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo v druhej etape pretekov Okolo Slovenska.

Foldager načasoval najlepšie svoj útok v cieľovom dojazde do kopca v Hlohovci. Lukáš Kubiš (Elkov – Kasper) sa síce tesne pred cieľom dostal do vedenia, ale pár metrov pred cieľovou čiarou ho predbehol okrem Foldagera aj Belgičan Jenno Berckmoes (Lotto Dstny).

Kubiš však predviedol výborný výkon, keďže do cieľa dokázal prísť tesne pred dvojnásobným majstrom sveta Julianom Alaphilippeom (Soudal-QuickStep), ktorý finišoval na štvrtom mieste.

V celkovej klasifikácii sa dostal do vedenia víťaz etapy Anders Foldager a mladý Dán vedie tiež bodovaciu súťaž.

Počas druhej etapy Okolo Slovenska, ktorá viedla z Nitry cez Piešťany, Myjavské kopanice a končila sa v Hlohovci, predviedol výborný výkon aj ďalší Slovák Matúš Štoček (ATT Investments), ktorý sa dostal do trojčlenného úniku a práve on vydržal na čele najdlhšie, za čo si vyslúžil nielen ocenenie pre najbojovnejšieho jazdca etapy, ale priebežne je aj na čele vrchárskej súťaže.

Peter Sagan (Pierre Baguette) nebojoval o víťazstvo a do cieľa prišiel v pohodovom tempe na 108. mieste, necelé dve minúty po víťazovi.

Aktuality

14:51 Juan Ayuso odstúpil z Tour de France počas 13. etapy, mal pozitívny test na COVID-19.

Jeden z hlavných vrchárskych domestikov Tadeja Pogačara mal pozitívny výsledok testu na COVID-19, ale dostal povolenie pokračovať. Počas hektickej trinástej etapy však nezvládol vysoké tempo pelotónu, ktorý sa snažil dobehnúť únik. (AS)

13:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 16 jazdcov. Najväčším menom je Primož Roglič, ktorý bol jedným z hlavných favoritov v boji o žltý dres a po siedmej etape z pretekov odstúpil aj jeden z najlepších šprintérov Mads Pedersen.

13:18 Primož Roglič končí na Tour de France pre zranenia, ktoré utrpel pri páde.

„Primož Roglič sa po včerajšej etape a dnes ráno podrobil starostlivému vyšetreniu nášho lekárskeho tímu. Bolo prijaté rozhodnutie, že dnes nenastúpi, aby sa sústredil na blížiace sa ciele,“ oznámil tím Red Bull-Bora-Hansgrohe.

10:59 „Musíme nájsť Maxa Verstappena cyklistiky. To je náš cieľ,“ hovorí o budúcnosti šéf tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe.

Ralph Denk sa už v minulosti pokúsil podpísať zmluvu s Remcom Evenepoelom a chcel by s ním pracovať v budúcnosti. (Cyclingnews)

10:15 Marka Cavendisha aj Arnauda Démara relegovali za nebezpečný šprint v 12. etape Tour de France.

Rozhodcovia odsunuli Démara a Cavendisha z prvej päťky na koniec hlavnej skupiny. Druhé miesto Wouta van Aerta sa nezmenilo, ale na tretiu priečku sa namiesto Démara posunul Pascal Ackermann.

Zavrieť reklamu