Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Slovensko plné prekvapení. Aj týmto vás prekvapí okolie Kálnice

Kálnica je malá obec neďaleko Nového Mesta nad Váhom, na konci ktorej sa nachádza bikepark svetových rozmerov, v ktorom sa už tento víkend bude konať najväčší bicyklový festival na Slovensku a v okolitých krajinách.
Matúš Bušík
Slovensko plné prekvapení. Aj týmto vás prekvapí okolie Kálnice

Sú však aj ďalšie tri dôvody, prečo navštíviť Kálnicu a jej okolie.

Dobrá bikovačka na Slovensku

Rôznorodý charakter predurčuje Slovensko ako ideálnu lokalitu pre bikerov. To svoje si tu nájdu aj cestní cyklisti – napríklad čoraz väčšie množstvo cyklotrás, križujúcich malebné obce a prírodu.

Ak si radi dávate do tela v lesoch a kopcoch, Slovensko je to pravé miesto. Birell BikeFest sa pravidelne koná vo Freeride Bikepark Kálnica – bikeparku na Považí, ktorý je miestom, kam sa vracajú pravidelne freeride bikeri (a bikerky) naozaj z celého sveta. Jeho úspechu praje skvelá lokalita, ale aj udržiavané trate, krásne okolie a hlavne, perfektná atmosféra. Nenechajte si ju ujsť ani tento rok!

Okolie Kálnice. Foto: Filip Nagy.

Divoká história na Slovensku

V okolí Kálnice sa nachádza množstvo historických a kultúrnych pamiatok. Veď dominantou neďalekého mesta Trenčín je Trenčiansky hrad, ktorý bol vo vlastníctve mnohých významných uhorských panovníkov. Nehovoriac o neďalekých zrúcaninách, ako sú Beckov, Tematín, či Čachtice. Čachtický hrad je navyše pretkaný doslova krvavou históriou.

 Hrad Beckov. Foto: Shutterstock.

Malebná príroda na Slovensku

Zbaľte si turistické topánky a zistite, čo vám dokáže ponúknuť okolie Kálnice. Objavujte okolité lesy, len tak sa v nich straťte (ale neďaleko turistického chodníka), možno sa dostanete k rozhľadni na Panskej Javorine alebo na vrchol Považského Inovca. Ak sa vyberiete smerom k hraniciam s Českou republikou, namierte si to do Haluzickej tiesňavy alebo k vysielaču na Veľkej Javorine, ktorá leží priamo na hraniciach.

Haluzická tiesňava. Foto: Shutterstock

Viac tipov na výlety po Slovensku nájdete na webe slovakia.travel.

Aktuality

12:41 Tadej Pogačar prekonal 23-ročný rekord Lancea Armstronga šialeným výkonom v stúpaní Pla d’Adet.

Pogačar predviedol jeden z najpôsobivejších vrchárskych výkonov v histórii cyklistiky a Armstrongov rekord prekonal o necelé dve minúty.

11:58 Fotogaléria: Najlepšie momenty 14. etapy Tour de France 2024.

Pozrite si skvelé fotografie zo štrnástej etapy Tour de France 2024.

Včera 17:32 Tadej Pogačar potvrdil svoju dominanciu na Tour de France, porazil Vingegaarda a vyhral horskú 14. etapu.

Pogačar zaútočil 4,6 km pred cieľom v stúpaní Pla d’Adet a do cieľa prišiel osamote s 39-sekundovým náskokom pred druhým Jonasom Vingegaardom. Tretí Remco Evenepoel finišoval so stratou 1:10 min.

Včera 16:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 22 jazdcov. Počas 14. etapy odstúpili Alberto Bettiol, Louis Vervaeke, Amaury Capiot a na štart sa nepostavil Tom Pidcock.

Včera 14:50 Najdrahší bicykel na Tour de France 2024 stojí šialených 50-tisíc eur.

Zatiaľ čo z klasických bicyklov je najdrahším bicyklom na Tour limitovaná edícia tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe S-Works Tarmac SL8 od Specializedu za 17-tisíc eur, celkovo najdrahší stroj na Tour de France je časovka od Pinarella tímu Ineos Grenadiers.

Zavrieť reklamu