Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Tašky

Test: Ruksak Thule Paramount 26l

Hodnotenie: 4.5/5
199,95
Matúš Bušík
Test: Ruksak Thule Paramount 26l

Spolu s nosičom Tour Rack sme otestovali aj ruksak Thule Paramount, ktorý vďaka prepracovanému dizajnu plní nielen úlohu klasického ruksaku s popruhmi na ramená, ale dá sa použiť aj ako bočná taška na bicykel, čo z neho robí veľmi praktický a univerzálny doplnok pre cyklistov, ktorí hľadajú spojenie týchto dvoch funkcií.

Z ruksaku spravíte bicyklovú tašku jednoducho a rýchlo, odzipsovaním vystuženej chrbtovej časti, ktorú jednoducho otočíte a zazipsujete, pričom vo forme bočnej tašky na bicykel má vo vrchnej časti dva úchyty s poistkami, ktorými sa dá ľahko zavesiť na držiak, a ťažký nákup alebo akýkoľvek iný náklad nemusíte niesť na ramenách.

S objemom 26 litrov poskytuje dostatočnú kapacitu pre denné potreby alebo krátke víkendové výlety. Ruksak Paramount je vyrobený z odolných materiálov navrhnutých tak, aby odolávali náročným podmienkam a bezpečne chránili vaše veci.

Materiál ruksaku je tiež vodoodolný a spolu s kvalitnými zipsmi sa nemusíte báť, že by vám veci vo vnútri premokli. Ak by ste sa dažďa predsa len báli, v spodnej časti je v malom vrecku ochranný „pršiplášť“, do ktorého môžete celý ruksak zabaliť.

Je veľmi fajn, že dizajn ruksaku je moderný a štýlový, takže nemáte pocit, že by ste mali na chrbte zavesenú nevkusnú bicyklovú tašku.

Ergonomicky navrhnuté popruhy a vystlaný chrbát zaisťujú, že aj pri plnom zaťažení sa ruksak nosí pohodlne.

Na oboch stranách a v prednej časti sú menšie vrecká, do ktorých si môžete odložiť drobnejšie predmety, čo uľahčuje prístup k potrebným veciam bez nutnosti dlhého hľadania.

Vo vnútornom priestore ruksaku sú okrem hlavného odkladacieho priestoru aj prepážka pre 16-palcový laptop, jedna podobná oddelená užšia prepážka a sieťované vrecko.

Praktickým doplnkom sú bezpečnostné reflexné prvky na bokoch a reflexné je aj logo Thule v prednej časti.

Asi jediné mínus je jeho hmotnosť 1,8 kg, ak by ste ho chceli využiť na cestovanie lietadlom.

Aj keď cena 199,95 eura je vyššia v porovnaní s taškami od iných značiek, Thule Paramount spája dve odlišné funkcie do jednej, umožňuje jednoduchú a rýchlu transformáciu z batohu na bicyklovú tašku, je kompatibilný s väčšinou nosičov a výrobca popritom dokázal udržať veľmi pekný a zároveň funkčný dizajn.

www.thule.com

Aktuality

13:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 15 jazdcov. Najväčším menom je Primož Roglič, ktorý bol jedným z hlavných favoritov v boji o žltý dres a po siedmej etape z pretekov odstúpil aj jeden z najlepších šprintérov Mads Pedersen.

13:18 Primož Roglič končí na Tour de France pre zranenia, ktoré utrpel pri páde.

„Primož Roglič sa po včerajšej etape a dnes ráno podrobil starostlivému vyšetreniu nášho lekárskeho tímu. Bolo prijaté rozhodnutie, že dnes nenastúpi, aby sa sústredil na blížiace sa ciele,“ oznámil tím Red Bull-Bora-Hansgrohe.

10:59 „Musíme nájsť Maxa Verstappena cyklistiky. To je náš cieľ,“ hovorí o budúcnosti šéf tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe.

Ralph Denk sa už v minulosti pokúsil podpísať zmluvu s Remcom Evenepoelom a chcel by s ním pracovať v budúcnosti. (Cyclingnews)

10:15 Marka Cavendisha aj Arnauda Démara relegovali za nebezpečný šprint v 12. etape Tour de France.

Rozhodcovia odsunuli Démara a Cavendisha z prvej päťky na koniec hlavnej skupiny. Druhé miesto Wouta van Aerta sa nezmenilo, ale na tretiu priečku sa namiesto Démara posunul Pascal Ackermann.

Včera 17:30 Biniam Girmay vyhral už tretiu etapu na Tour de France a potvrdil pozíciu najlepšieho šprintéra.

Druhý skončil Wout van Aert pred tretím Arnaudom Démareom. V závere dvanástej etapy spadol Primož Roglič, ktorý stratil takmer dve a pol minúty.

 

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu