Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Primož Roglič je celkovým víťazom Critérium du Dauphiné, v dramatickom finiši vyhral poslednú etapu Rodríguez

Skvelý výkon predviedol v záverečnom stúpaní Matteo Jorgenson, ktorého tempo Roglič neudržal, ale nakoniec sa Slovincovi podarilo udržať 8-sekundový náskok v celkovej klasifikácii pred Jorgensonom.
Martin Sarvaš
Primož Roglič je celkovým víťazom Critérium du Dauphiné, v dramatickom finiši vyhral poslednú etapu Rodríguez

Foto: A.S.O.

Carlos Rodríguez (Ineos Grenadiers) vyhral dramatickú záverečnú etapu Critérium du Dauphiné, zatiaľ čo Primož Roglič (Bora-Hansgrohe) udržal víťazstvo celkového hodnotenia o osem sekúnd pred Matteom Jorgensonom (Visma-Lease a Bike).

V rozhodujúcom stúpaní Col des Glières (9,3 km / 7,3 %) Roglič neudržal tempo s vedúcou trojicou – Rodríguez, Jorgenson a Derek Gee (Israel-Premier Tech) a v záverečných kilometroch sa už len snažil obmedziť stratu na Jorgensona, ktorý ho ohrozoval v boji o žltý dres.

Cieľom prešiel ako prvý Rodríguez, hneď za ním finišoval Jorgenson, zatiaľ čo Primož Roglič prišiel do cieľa so 48-sekundovou stratou na víťaza, čo mu napokon stačilo na to, aby si udržal pozíciu lídra celkovej klasifikácie.

Na druhom mieste skončil v celkovom hodnotení Matteo Jorgenson so stratou ôsmich sekúnd a svoju premiéru na pódiu GC dosiahol Derek Gee, ktorý skončil tretí so stratou 36 sekúnd na Rogliča.

Výsledky 8. etapy Critérium du Dauphiné 2024

<

Výsledky celkovej klasifikácie Critérium du Dauphiné 2024

Aktuality

13:45 Kompletné výsledky Tour de France 2024.

Tadej Pogačar vyhral svoj tretí žltý dres, bodovaciu súťaž vyhral Biniam Girmay, v súťaži vrchárov zvíťazil Richard Carapaz a v kategórii mladých jazdcov bol najlepší Remco Evenepoel.

11:44 Analýza výkonu: Aké watty tlačil Tadej Pogačar pri rekordných výkonoch na Tour de France?

Col du Galibier, Pla d’Adet, Plateau de Beille, Isola 2000 a Col de la Couillole – päť stúpaní, v ktorých Tadej Pogačar prekonal doterajšie rekordy obrovským rozdielom a na Plateau de Beille predviedol pravdepodobne najlepší vrchársky výkon v histórii cyklistiky.

10:30 Bolo by to extrémne hlúpe, reaguje Tadej Pogačar na obvinenia z dopingu na Tour de France.

V horských etapách suverénne dominoval a lámal rekord za rekordom. Jeho agresívny štýl pretekania však vyvolal aj kritiku a po neuveriteľných výkonoch sa nevyhol ani obvineniam z dopingu.

09:45 Fotogaléria: 50 skvelých fotografií Tadeja Pogačara z Tour de France 2024.

Tadej Pogačar sa stal po 26 rokoch prvým jazdcom, ktorý vyhral Giro d’Italia aj Tour de France v jednom roku.

09:34 Fotogaléria: Najlepšie momenty z majstrovstiev Slovenska v horskej cyklistike 2024 s Petrom Saganom.

Na pretekoch sa predstavila aj najväčšia hviezda slovenskej cyklistiky Peter Sagan a na košickom Bankove sa stretlo množstvo fanúšikov, ktorí sa chceli s Petrom rozlúčiť nakoľko šlo pravdepodobne o jeho posledné profesionálne preteky.

Zavrieť reklamu