Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral po 36 km sóle už šiestu etapu na Giro d’Italia

Aj keď už mal Pogačar isté víťazstvo ružového dresu, svoju dominanciu na Gire potvrdil výhrou poslednej horskej etapy na talianskej Grand Tour. Na druhom mieste skončil Valentin Paret-Peintre a tretí finišoval Daniel Martínez.
Martin Sarvaš
Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral po 36 km sóle už šiestu etapu na Giro d’Italia

20. etapa Giro d’Italia 2024

Tadej Pogačar (UAE Emirates) si pripísal už šieste etapové víťazstvo na Giro d’Italia 2024.

25-ročný Slovinec tentokrát dominoval v horskej 20. etape, v ktorej zaútočil v stúpaní Monte Grappa, 36 km pred cieľom, a svoje sólo úspešne priviedol až do cieľa s veľkým náskokom pred zvyškom pretekárov.

Na druhom mieste skončil Valentin Paret-Peintre (Decathlon AG2R La Mondiale) a tretí finišoval Daniel Martínez (Bora-Hansgrohe).

Skvelý výkon predviedol opäť aj najmladší pretekár na tohtoročnom Gire, len 20-ročný Giulio Pellizzari (VF Group – Bardiani CSF – Faizanè), ktorý išiel v úniku a v stúpaní Monte Grappa išiel na čele osamote viac ako 10 km, ale keď ho dobehol Pogačar, za lídrom v ružovom drese sa dokázal udržať len chvíľu a nakoniec prišiel do cieľa v najrýchlejšej skupine prenasledovateľov a skončil na šiestom mieste.

Tadej Pogačar o svojom víťazstve celkovej klasifikácie rozhodol už pred týždňom, ale svoj náskok pred ostatnými pretekármi opäť navýšil. Druhý Daniel Martínez má stratu 9:57 min a tretí Geraint Thomas (Ineos Grenadiers) stráca 10:26 min.

V celkovom hodnotení si po predposlednej etape polepšil Einer Rubio (Movistar), ktorý sa posunul na siedme miesto a tiež český jazdec Jan Hirt (Soudal Quick-Step), ktorý postúpil o dve miesta vyššie na ôsmu priečku.

„Rui [Oliveira] a [Sebastian] Molano odviedli skvelú prácu až do prvého stúpania, potom nastavili v prvej časti stúpania Vegard [Stake Laengen] a Mikkel [Bjerg] naozaj dobré tempo, s ktorým som bol naozaj spokojný,“ opísal etapu Pogačar.

„Hore sme išli naozaj dobré tempo a z kopca sme neriskovali. Potom sme to do kopca opäť ťahalli, ako sme sa dohodli na stretnutí pred štartom. Bolo to perfektné a bol som naozaj šťastný, že som mal na špici dobrý časový odstup a v zjazde som nemusel ísť naplno.“

„Máme ružový dres už od druhej etapy – veľa povinností každý deň, veľa vecí, ktoré musíme robiť celý deň. Chcel som dokončiť Giro s dobrou psychikou a dobrou kondíciou a myslím si, že sa mi to aj podarilo. Ani nedokážem opísať, aké to bolo so všetkými fanúšikmi pri stúpaní.“

„Nikdy predtým som nebol v Ríme, ale určite si to užijem,“ dodal Pogačar.

Rozhodujúci útok Tadeja Pogačara:

Výsledky 20. etapy Giro d’Italia 2024

Aktuality

Včera 16:37 Nový Specialized Crux DSW je s hmotnosťou pod 1,4 kg „najľahší gravelový zliatinový rám na trhu“.

Rámová sada spolu s vidlicou váži tesne pod 2 kg a má rovnakú geometriu ako karbónový Crux. V kompletnej výbave váži 9,37 kg a stojí 2 700 eur.

Včera 15:41 Simon Yates po 11 rokoch končí v Jayco AlUla a má podpísať zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Yatesovi, ktorý sa stal profesionálom v tíme ako Orica GreenEDGE v roku 2014, vyprší zmluva na konci tejto sezóny. Austrálsky jazdec Ben O’Connor je údajne pripravený pripojiť sa k Jaycu a nahradiť Yatesa ako lídra pre GC na etapových pretekoch. (La Gazzetta dello Sport)

Včera 15:29 Victor Campenaerts má podpísať trojročnú zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Campenaerts strávil v tomto tíme dva roky (2015, 2016), keď ešte fungoval pod názvom LottoNL-Jumbo. Jeho odchod zo súčasného Lotto Dstny je tiež dôsledkom obáv o nedostatok financií v belgickom tíme.

Včera 15:11 Giulio Ciccone je chorý a Tao Geoghegan Hart mal pozitívny test na COVID-19 pred štartom na Tour de France.

Jazdci tímu Lidl-Trek kvôli chorobe vynechajú dôležitý tréning v posledných týždňoch pred Tour, čo by mohlo výrazne ovplyvniť ich nádeje a ambície na celkové hodnotenie. (Cyclingnews)

Včera 14:59 Tour de France 2026 sa bude štartovať v Barcelone.

Organizátori Tour de France potvrdili dlhodobé špekulácie, že Grand Départ 2026 sa bude konať v Barcelone, pričom preteky budú v meste prítomné po dobu troch dní. (LeTour)

Zavrieť reklamu