Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Andrea Vendrame vyhral z úniku a po 28-kilometrovom sóle 19. etapu Giro d’Italia

Na druhom mieste skončil Pelayo Sanchez a tretí finišoval Georg Steinhauser. Pred poslednou horskou etapou tohtoročného Gira sa situácia v celkovej klasifikácii nezmenila a Tadej Pogačar vedie s viac ako 7-minútovým náskokom pred Danielom Martínezom a Geraintom Thomasom.
Martin Sarvaš
Andrea Vendrame vyhral z úniku a po 28-kilometrovom sóle 19. etapu Giro d’Italia

19. etapa Giro d’Italia 2024

Andrea Vendrame (Decathlon AG2R La Mondiale) sa stal víťazom horskej 19. etapy Giro d’Italia 2024. Talianskemu cyklistovi sa podarilo dostať do silnej skupiny, ktorá vytvorila únik a v závere predviedol 28-kilometrové sólo, ktoré úspešne priviedol až do cieľa.

Na druhom mieste skončil víťaz šiestej etapy Pelayo Sanchez (Movistar) a tretí finišoval víťaz sedemnástej etapy Georg Steinhauser (EF Education-EasyPost).

Tím Decathlon AG2R La Mondiale prežíva jednu z najlepších sezón vo svojej histórii a vďaka Vendrameho výhre má na konte už 22 víťazstiev v sezóne 2024.

Keďže do úniku sa nedostal žiadny jazdec, ktorý by ohrozoval najvyššie priečky celkovej klasifikácie, pelotón nechal vedúcej skupine pohodlný náskok, aby mohli na čele bojovať o víťazstvo.

Zmeny v priebežnom hodnotení celkového hodnotenia nenastali a Tadej Pogačar (UAE Emirates) vedie s pohodlným náskokom 7:42 min pred Danielom Martínezom (Bora-Hansgrohe) a tretí Geraint Thomas (Ineos Grenadiers) stráca na lídra 8:04 min.

Thomas síce v závere etapy spadol, ale neutrpel vážnejšie zranenia, z tímového auta Ineosu mu rýchlo dali druhý bicykel, a keďže sa v skupine favoritov už v posledných kilometroch etapy nepretekalo, neprišiel o žiadny čas celkovom hodnotení.

Výsledky 19. etapy Giro d’Italia 2024

Aktuality

Včera 16:37 Nový Specialized Crux DSW je s hmotnosťou pod 1,4 kg „najľahší gravelový zliatinový rám na trhu“.

Rámová sada spolu s vidlicou váži tesne pod 2 kg a má rovnakú geometriu ako karbónový Crux. V kompletnej výbave váži 9,37 kg a stojí 2 700 eur.

Včera 15:41 Simon Yates po 11 rokoch končí v Jayco AlUla a má podpísať zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Yatesovi, ktorý sa stal profesionálom v tíme ako Orica GreenEDGE v roku 2014, vyprší zmluva na konci tejto sezóny. Austrálsky jazdec Ben O’Connor je údajne pripravený pripojiť sa k Jaycu a nahradiť Yatesa ako lídra pre GC na etapových pretekoch. (La Gazzetta dello Sport)

Včera 15:29 Victor Campenaerts má podpísať trojročnú zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Campenaerts strávil v tomto tíme dva roky (2015, 2016), keď ešte fungoval pod názvom LottoNL-Jumbo. Jeho odchod zo súčasného Lotto Dstny je tiež dôsledkom obáv o nedostatok financií v belgickom tíme.

Včera 15:11 Giulio Ciccone je chorý a Tao Geoghegan Hart mal pozitívny test na COVID-19 pred štartom na Tour de France.

Jazdci tímu Lidl-Trek kvôli chorobe vynechajú dôležitý tréning v posledných týždňoch pred Tour, čo by mohlo výrazne ovplyvniť ich nádeje a ambície na celkové hodnotenie. (Cyclingnews)

Včera 14:59 Tour de France 2026 sa bude štartovať v Barcelone.

Organizátori Tour de France potvrdili dlhodobé špekulácie, že Grand Départ 2026 sa bude konať v Barcelone, pričom preteky budú v meste prítomné po dobu troch dní. (LeTour)

Zavrieť reklamu