Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.
Biker
Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici

Michal Maroši. Foto: Adam Maršál

Ťahúň, srdciar bez pretvárky, športovec, ale predovšetkým jazdec, ktorý nikdy nemal strach. To je Michal Maroši.

Od prvých pádov cez úspech na prestížnom Red Bull Rampage, rodinné šťastie, víťazstvo vo Svetovom pohári až po dobrodružstvo osamelého vlka hľadajúceho slobodu a životnú pravdu. Maroši mal vždy čo povedať.

Jeho životný aj športový príbeh mapuje nový celovečerný dokumentárny film s názvom Ten, co slaví každý den od režiséra Martina Vrbického.

Slovenská premiéra dokumentu Ten, co slaví každý den sa uskutoční 30. mája 2024 v kine Eurovea Shopping Center, Pribinova 8 a film sa bude tiež premietať zdarma na BikeFeste v Kálnici, o deň neskôr, 31. mája.

Na pozadí príbehu jedného z najvýznamnejších extrémnych športovcov v histórii Českej republiky vytvoril režisér Martin Vrbický v spolupráci s Jánom Strejcovským hodinový celovečerný dokumentárny film o osude celej generácie ľudí, ktorí upísali život horským bicyklom a vlastne všetkým predstaviteľným extrémnym športom.

Pred kamerou sa tak vystriedali legendy ako je Tomáš Slavík, Michal Prokop, Eva Adamczyková, alebo Kanaďania Richie Schley a Brett Tippie. Nejde však len o obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

Rovnako ako ide o snímku o otcovi od rodiny, ktorý bol tisíckrát postavený pred voľbu, či ďalej pokračovať vo svojom sne, alebo sa usadiť a žiť normálny život.

Trailer dokumentárneho filmu Ten, co slaví každý den:

Aktuality

Včera 16:37 Nový Specialized Crux DSW je s hmotnosťou pod 1,4 kg „najľahší gravelový zliatinový rám na trhu“.

Rámová sada spolu s vidlicou váži tesne pod 2 kg a má rovnakú geometriu ako karbónový Crux. V kompletnej výbave váži 9,37 kg a stojí 2 700 eur.

Včera 15:41 Simon Yates po 11 rokoch končí v Jayco AlUla a má podpísať zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Yatesovi, ktorý sa stal profesionálom v tíme ako Orica GreenEDGE v roku 2014, vyprší zmluva na konci tejto sezóny. Austrálsky jazdec Ben O’Connor je údajne pripravený pripojiť sa k Jaycu a nahradiť Yatesa ako lídra pre GC na etapových pretekoch. (La Gazzetta dello Sport)

Včera 15:29 Victor Campenaerts má podpísať trojročnú zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Campenaerts strávil v tomto tíme dva roky (2015, 2016), keď ešte fungoval pod názvom LottoNL-Jumbo. Jeho odchod zo súčasného Lotto Dstny je tiež dôsledkom obáv o nedostatok financií v belgickom tíme.

Včera 15:11 Giulio Ciccone je chorý a Tao Geoghegan Hart mal pozitívny test na COVID-19 pred štartom na Tour de France.

Jazdci tímu Lidl-Trek kvôli chorobe vynechajú dôležitý tréning v posledných týždňoch pred Tour, čo by mohlo výrazne ovplyvniť ich nádeje a ambície na celkové hodnotenie. (Cyclingnews)

Včera 14:59 Tour de France 2026 sa bude štartovať v Barcelone.

Organizátori Tour de France potvrdili dlhodobé špekulácie, že Grand Départ 2026 sa bude konať v Barcelone, pričom preteky budú v meste prítomné po dobu troch dní. (LeTour)

Zavrieť reklamu