Filippo Ganna konečne porazil Pogačara a vyhral časovku na Giro d’Italia s priemernou rýchlosťou 53,4 km/h

Tadej Pogačar mal druhý najlepší čas a na treťom mieste skončil Gannov tímový kolega z Ineosu Thymen Arensman. V celkovej klasifikácii sa Geraint Thomas posunul na druhé miesto pred Daniela Martineza.

14. etapa Giro d’Italia

Filippo Ganna (Ineos Grenadiers) vyhral 14. etapu Giro d’Italia – individuálnu časovku s dĺžkou 31,2 km a prevýšením 281 m – ktorú prešiel s priemernou rýchlosťou 53,435 km/h v čase 35:02 min.

Aj keď na prvom meranom úseku mal Tadej Pogačar (UAE Emirates) lepší čas ako Ganna, slovinský líder v ružovom drese nakoniec prešiel cieľom so stratou 29 sekúnd na Gannu, takže skončil napokon na druhom mieste a tretí najrýchlejší jazdec dňa bol Thymen Arensman (Ineos Grenadiers), ktorý bol o 1:07 min pomalší ako jeho tímový kolega.

Po časovke sa zamiešalo aj poradie v najlepšej desiatke celkovej klasifikácie, aj keď lídrom je aj naďalej Tadej Pogačar.

Geraint Thomas (Ineos Grenadiers) mal v časovke štvrtý najrýchlejší čas a v celkovom hodnotení sa posunul na druhé miesto so stratou 3:41 min na Pogačara.

Na tretie miesto sa posunul Daniel Martínez (Bora-Hansgrohe), ktorý je 15 sekúnd za Thomasom. Na štvrtom mieste je priebežne Ben O’Connor (Decathlon AG2R La Mondiale) so stratou 4:35 min a piaty je Antonio Tiberi (Bahrain – Victorious) so stratou 5:17 min.

Výrazne si polepšil aj Thymen Arensman a posunul sa o štyri priečky vyššie na šieste miesto so stratou 6:30 min na Pogačara.