Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Jonathan Milan vyhral v hektickom šprinte ďalšiu etapu Giro d’Italia, záver poznačil hromadný pád

Na druhom mieste skončil Tim Merlier a tretí finišoval Kaden Groves.
Martin Sarvaš
Jonathan Milan vyhral v hektickom šprinte ďalšiu etapu Giro d’Italia, záver poznačil hromadný pád

11. etapa Giro d’Italia 2024

Jonathan Milan (Lidl-Trek) zvíťazil v hromadnom šprinte 11. etapy Giro d’Italia 2024 a pripísal si druhé etapové víťazstvo na tohtoročnom Gire.

Na druhom mieste skončil Tim Merlier (Soudal Quick-Step) a tretí finišoval Kaden Groves (Alpecin – Deceuninck).

Milan si navýšil svoj náskok vo vedení bodovacej súťaže pred Grovesom a Merlierom, zatiaľ čo celkovú klasifikáciu vedie aj naďalej Tadej Pogačar (UAE Emirates) a na druhom mieste je Daniel Martínez (Bora-Hansgrohe) so stratou 2:40 min a tretí Geraint Thomas (Ineos Grenadiers) stráca 2:58 min.

Únik sa podarilo sformovať pomerne rýchlo a jednoducho. Trojicu na čele vytvorili dvaja jazdci tímu Visma-Lease a Bike – Tim Van Dijke a Edoardo Affini, a pretekár Cofidisu Thomas Champion.

Pelotón však držal vysoké tempo a úniku nechal len malý náskok, ktorý väčšinu etapy ani nepresiahol dve minúty. Keď jazdci prešli prvú polovicu trasy jedenástej etapy s kopcovitým profilom, nasledoval 100-kilometrový dojazd do cieľa po rovine.

80 km pred cieľom mala trojica na čele už iba 40-sekundový náskok, čo bolo pre jazdcov v úniku zjavne frustrujúce a bolo vidno, že ani nemajú motiváciu pokúšať sa bojovať o víťazstvo.

Keď zostávalo do konca 36 km, vedúce trio to vzdalo a jazdci sa vrátili do hlavnej skupiny.

V závere etapy sa rozhodovalo o víťazovi v hektickom hromadnom šprinte, ktorý poznačil aj hromadný pád a na zemi skončil aj šprintér Fabio Jakobsen (dsm-firmenich PostNL).

Najrýchlejší v šprinte bol Jonathan Milan pred Timom Merlierom a Kadenom Grovesom.

Záverečný šprint:

Výsledky 11. etapy Giro d’Italia 2024

Aktuality

14:39 Video: Ako sa rodilo víťazstvo Simče Kuchyňkovej v pretekoch svetového pohára v endure?

Pretekársky tím Okoeverywhere Racing prináša pohľad na ďalší súťažný víkend v pretekoch svetového pohára, ktoré sa uskutočnili v poľskom meste Bielsko-Biala, ktoré je už roky vyhlásenou enduro lokalitou.

13:32 Svetový pohár v zjazde v poľskom Szczyrku vyhral premiérovo Ronan Dunne, v ženách najrýchlejšou Marine Cabirou.

Okrem Íra boli v top 5 už iba francúzski pretekári. Najlepšie zo Slovákov zajazdil Rasťo Baránek, ktorý skončil na 34. mieste a postup do finále mu unikol len o 0,8 sekundy.

12:27 Dylan Groenewegen zvíťazil na belgickej klasike Okolo Limburgu a dočkal sa prvej výhry od januára.

Groenewegen bol tento rok už deväťkrát na pódiových priečkach, ale len dvakrát vyhral. Na pretekoch Okolo Limburgu skončil na druhom mieste Maurice Ballerstedt pred Arnaudom De Liem.

11:57 Video: Netflix zverejnil trailer na pokračovanie dokumentárnej série Tour de France: Unchained.

Na Netflixe bude dostupná od 11. júna 2024. V upútavke je zjavné, že séria sa zameriava nielen na samotné preteky, ale aj témy ako je doping a kontroverzné témy, vrátane konfliktu Juliana Alaphilippea so šéfom QuickStep-u Patrickom Lefevereom.

11:40 Detaily 16. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

Po kráľovskej etape, ktorú suverénne vyhral Tadej Pogačar, nasleduje ďalšia horská etapa, v ktorej je pravdepodobný úspech úniku.

Zavrieť reklamu