Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Olav Kooij vyhral v šprinte 9. etapu Giro d’Italia, pelotón dobehol Narváeza len tesne pred cieľom

Na druhom mieste skončil líder bodovacej súťaže Jonathan Milan a tretí finišoval Juan Sebastián Molano.
Martin Sarvaš
Olav Kooij vyhral v šprinte 9. etapu Giro d’Italia, pelotón dobehol Narváeza len tesne pred cieľom

Olav Kooij (Visma-Lease a Bike) si pripísal svoju prvú výhru na pretekoch Grand Tour po víťazstve 9. etapy Giro d’Italia 2024.

V záverečnom šprinte skončil na druhom mieste skončil líder bodovacej súťaže Jonathan Milan (Lidl-Trek) a tretí finišoval Juan Sebastián Molano (UAE Emirates).

Šprintérom však takmer „ukradol“ etapu Jhonatan Narváez (Ineos Grenadiers), ktorý zaútočil z pelotónu 7 km pred cieľom a síce sa jeho náskok nepresiahol desať sekúnd, domestikov prinútil k náročnej stíhacej jazde a  dostihnúť Ekvádorčana sa im podarilo až 150 m pred cieľovou čiarou.

„Toto sme potrebovali. Prvé dve [etapy] nevyšli ideálne a dnes sme o to museli bojovať, pretože to bolo naozaj ťažké finále,“ povedal 22-ročný Kooij v cieli. „Tím je skutočne odhodlaný, aj keď sme si predtým neboli istí kvôli chalanom, že by som sa dokázal dostať do pozície a vyhrať.“

Kooij je jedným zo šiestich jazdcov Vismy, ktorí zostali na Gire po tom, čo Robert Gesink a Christophe Laporte museli odstúpiť kvôli zraneniam po pádoch.

„Vedeli sme, že musíme trochu improvizovať, najmä v poslednom kilometri. Za normálnych okolností sme si s Christophom takmer istí, že ma dostane na pozíciu, ale dnes sme sa museli držať len jedného plánu, sledovať, ako sa preteky vyvíjali, a urobiť to, čo bolo potrebné.“

Kooij je jedným z najlepších mladých šprintérov v pelotóne, odkedy sa stal profesionálom s tímom Visma v roku 2021 a vo veku 22 rokov má na konte už 33 víťazstiev,

„Tešil som sa na svoje prvé preteky Grand Tour a po niekoľkých víťazstvách si myslím, že toto je to, o ktorom som skutočne sníval,“ dodal Olav Kooij.

Záverečný šprint:

Výsledky 9. etapy Giro d’Italia 2024

Aktuality

10:50 Detaily kráľovskej 15. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

S dĺžkou 222 km a prevýšením 5724 metrov ide nielen o najťažšiu vrchársku etapu, ale aj najdlhšiu etapu na tohtoročnom Gire.

Včera 18:03 Sam Bennett dosiahol etapový hetrik na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Bennett si pripísal v piatej etape už tretie etapové víťazstvo na francúzskych pretekoch Štyri dni Dunkerque a aj naďalej je lídrom celkovej klasifikácie. Druhý skončil Paul Penhoët a tretí finišoval Jenno Berckmoes.

Včera 17:48 Filippo Ganna konečne porazil Pogačara a vyhral časovku na Giro d’Italia s priemernou rýchlosťou 53,4 km/h.

Tadej Pogačar mal druhý najlepší čas a na treťom mieste skončil Gannov tímový kolega z Ineosu Thymen Arensman. V celkovej klasifikácii sa Geraint Thomas posunul na druhé miesto pred Daniela Martineza.

17.05.2024 Simona Kuchyňková po skvelom výkone vyhrala preteky Svetového pohára v endure v Poľsku.

Len pred pár dňami sa Kuchyňková tešila z tretieho miesta v úvodnom kole Svetového pohára v endure vo Finale Ligure, no v Poľsku svoje súperky porazila a v kategórii do 21 rokov bola najrýchlejšia.

17.05.2024 22-ročný Belgičan takmer prišiel o výhru kvôli predčasnej oslave na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Fotofiniš štvrtej etapy nakoniec ukázal, že Warre Vangheluwe bol na cieľovej čiare o pár milimetrov skôr ako víťaz predošlých dvoch etáp a priebežný líder celkovej klasifikácie Sam Bennett. Mladý Belgičan dosiahol svoje prvé profesionálne víťazstvo.

Zavrieť reklamu