Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Tadej Pogačar nedal šancu súperom už po tretíkrát a na Giro d’Italia dosiahol etapový hetrik

Pogačar vyhral horskú ôsmu etapu pred Danielom Martinezom a Benom O'Connorom.
Martin Sarvaš
Tadej Pogačar nedal šancu súperom už po tretíkrát a na Giro d’Italia dosiahol etapový hetrik

8. etapa Giro d’Italia 2024

Tadej Pogačar (UAE Emirates) sa teší už z tretieho etapového víťazstva na Giro d’Italia 2024. 25-ročný Slovinec vyhral horskú ôsmu etapu, ktorá obsahovala tri výstupy a končila sa stúpaním prvej kategórie Prati di Tivo.

Na druhom mieste skončil Daniel Martinez (Bora-Hansgrohe) a tretí finišoval Ben O’Connor (Decathlon AG2R La Mondiale).

Poradie celkovej klasifikácie sa na najvyšších priečkach nezmenilo a Pogačar v ružovom drese vedie o 2:40 min pred Martinezom a tretí Geraint Thomas stráca 2:58 min.

Po štarte siedmej etapy, jeden a pol hodine intenzívneho pretekania a mnohých pokusoch o únik, sa podarilo vytvoriť kompaktnú skupinu na čele 14 jazdcom.

Bol v nej však aj Romain Bardet (dsm-firmenich PostNL), ktorý mohol potenciálne ohroziť vedenie Pogačara v celkovej klasifikácii, a tak jazdci tímu UAE Emirates neustále držali vysoké tempo pelotónu, úniku nechali len dvojminútový náskok a vo finále opäť ukázali svoju dominanciu.

V cieľovom stúpaní Prati di Tivo dobehla hlavná skupina favoritov posledného jazdca z úniku, Valentina Paret-Peintrea (Decathlon AG2R La Mondiale) a do cieľa zostávali už iba štyri kilometre.

Rafal Majka (UAE Emirates) bol na čele skupiny, v ktorej sa dokázalo udržať iba 14 pretekárov. V záverečných dvoch kilometroch vyskúšali zaútočiť Antonio Tiberi (Bahrain – Victorious) a Thymen Arensman (Ineos Grenadiers), ale všetky ich pokusy si Pogačar bez problémov pokryl.

V záverečnom šprinte bol Tadej Pogačar opäť suverénne najsilnejší a v ôsmy deň Giro d’Italia 2024 si pripísal etapový hetrik, keď zvíťazil pred Martinezom a O’Connorom.

Záverečný šprint:

Výsledky 8. etapy Giro d’Italia 2024

Aktuality

10:50 Detaily kráľovskej 15. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

S dĺžkou 222 km a prevýšením 5724 metrov ide nielen o najťažšiu vrchársku etapu, ale aj najdlhšiu etapu na tohtoročnom Gire.

Včera 18:03 Sam Bennett dosiahol etapový hetrik na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Bennett si pripísal v piatej etape už tretie etapové víťazstvo na francúzskych pretekoch Štyri dni Dunkerque a aj naďalej je lídrom celkovej klasifikácie. Druhý skončil Paul Penhoët a tretí finišoval Jenno Berckmoes.

Včera 17:48 Filippo Ganna konečne porazil Pogačara a vyhral časovku na Giro d’Italia s priemernou rýchlosťou 53,4 km/h.

Tadej Pogačar mal druhý najlepší čas a na treťom mieste skončil Gannov tímový kolega z Ineosu Thymen Arensman. V celkovej klasifikácii sa Geraint Thomas posunul na druhé miesto pred Daniela Martineza.

17.05.2024 Simona Kuchyňková po skvelom výkone vyhrala preteky Svetového pohára v endure v Poľsku.

Len pred pár dňami sa Kuchyňková tešila z tretieho miesta v úvodnom kole Svetového pohára v endure vo Finale Ligure, no v Poľsku svoje súperky porazila a v kategórii do 21 rokov bola najrýchlejšia.

17.05.2024 22-ročný Belgičan takmer prišiel o výhru kvôli predčasnej oslave na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Fotofiniš štvrtej etapy nakoniec ukázal, že Warre Vangheluwe bol na cieľovej čiare o pár milimetrov skôr ako víťaz predošlých dvoch etáp a priebežný líder celkovej klasifikácie Sam Bennett. Mladý Belgičan dosiahol svoje prvé profesionálne víťazstvo.

Zavrieť reklamu