Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Tadej Pogačar suverénne vyhral prvú časovku na Giro d’Italia a zvýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie

Na druhom mieste skončil Filippo Ganna a tretí najrýchlejší bol Magnus Sheffield.
Martin Sarvaš
Tadej Pogačar suverénne vyhral prvú časovku na Giro d’Italia a zvýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie

7. etapa Giro d’Italia 2024

Tadej Pogačar (UAE Emirates) sa stal suverénnym víťazom prvej individuálnej časovky na Giro d’Italia 2024. Trasu siedmej etapy, ktorá mala dĺžku 40,6 km, prevýšenie 408 m a končila sa stúpaním, prešiel Slovinec s priemernou rýchlosťou 47,088 km/h v čase 51:44 min.

Druhý najrýchlejší jazdec bol Filippo Ganna (Ineos Grenadiers), ktorý bol o 17 sekúnd pomalší ako Pogačar a tretí najlepší čas mal Gannov Tímový kolega Magnus Sheffield so stratou 49 sekúnd.

Tadej Pogačar navýšil svoj náskok vo vedení celkovej klasifikácie až o necelé dve minúty. Na druhé miesto sa posunul Daniel Martinez (Bora-Hansgrohe), ktorý stráca na Pogačara 2:36 min a na tretie miesto klesol Geraint Thomas (Ineos Grenadiers) so stratou 2:47 min.

„Konečne po majstrovstvách sveta v minulom roku to boli dnes moje prvé preteky na časovke,“ povedal po etape Pogačar. „Je za tým veľká príprava a veľa vzostupov a pádov od minulého roka, takže som veľmi šťastný, že sa dnes cítim dobre.“

„Začal som ľahším tempom, musel som si zvyknúť na časovkársky bicykel. Do stúpania som jednoducho šliapal naplno a som veľmi spokojný s týmto dňom na bicykli,“ dodal Pogačar.

Záver časovky Tadeja Pogačara:

Výsledky 7. etapy Giro d’Italia 2024

Aktuality

14:26 Video: Lyžiar a lyžiarka preskočili cez Tadeja Pogačara pred cieľom kráľovskej etapy Giro d’Italia.

Súrodenci Flora a Miro Tabanelli preleteli ponad Pogačarom tesne pred vrcholom stúpania Mottolino, kde sa Slovinec tešil už zo štvrtého etapového víťazstva na Gire.

10:48 Video: Julian Alaphilippe daroval Mircovi Maestrimu dres z víťaznej etapy na Giro d’Italia.

Alaphilippe vyhral dvanástu etapu po 130 km v úniku a 11-kilometrovom sóle, pričom veľkú časť trasy prešiel v úniku len vo dvojici s Talianom Mircom Maestrim, a práve vďaka nemu dokázal ušetriť dostatok síl na záverečný víťazný útok.

10:22 Michael Kolář: Preteky ma už netrápia. Jazdím pre radosť, baví ma zdokonaľovať sa.

Manažér slovenského enduro tímu OKOEVERYWHERE a bývalý profesionálny cestný cyklista chce odovzdať svoje skúsenosti svojim zverencom a mladšej generácii.

09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

Zavrieť reklamu