Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Mark Cavendish vyhral druhú etapu Okolo Maďarska. Sagan sa do šprintu nezapojil a Martin Voltr ide do žltého dresu

Skvelú prácu odviedol opäť český jazdec slovenského tímu Pierre Baguette Cycling Martin Voltr, ktorý sa druhý deň po sebe dostal do úniku a vďaka bonusovým sekundám na prémiách sa dostal do vedenia celkovej klasifikácie.
Martin Sarvaš
Mark Cavendish vyhral druhú etapu Okolo Maďarska. Sagan sa do šprintu nezapojil a Martin Voltr ide do žltého dresu

Britský cyklista Mark Cavendish (Astana Qazaqstan) vyhral v hromadnom šprinte druhú etapu pretekov Okolo Maďarska. Na druhom mieste skončil Dylan Groenewegen (Jayco-AlUla) a tretí finišoval Jon Aberasturi (Euskaltel-Euskadi).

Peter Sagan (Pierre Baguette Cycling) sa do záverečného šprintu nezapojil a prešiel cieľovou čiarou v pelotóne.

Saganov český tímový kolega Martin Voltr však predviedol skvelý výkon a druhý deň po sebe sa dostal do úniku, vďaka čomu sa mu podarilo zbierať cenné body a sekundy na prémiách, pričom prvé dve šprintérske prémie vyhral a na tretej bol druhý.

Vďaka bonusom sa Martin Voltr dostal do vedenia celkovej klasifikácie a v tretej etape sa oblečie do žltého dresu. Na druhom mieste je priebežne Mark Cavendish pred tretím Dylanom Groenewegenom. Okrem toho je Voltr tiež vo vedení priebežného hodnotenia bodovacej súťaže.

Záverečný šprint:

Výsledky 2. etapy Okolo Maďarska 2024

Aktuality

10:23 Birell BikeFest 2024: Zoznam všetkých testovacích bicyklov.

Vyberte si z viac ako 300 testovacích bicyklov od 27 značiek. Birell BikeFest sa uskutoční počas víkendu na prelome mája a júna.

Včera 17:40 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

Včera 11:40 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

Včera 10:58 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

Včera 09:29 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Zavrieť reklamu