Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Pelayo Sánchez porazil v šprinte úniku Alaphilippa a vyhral hektickú šiestu etapu Giro d’Italia

Julian Alaphilippe finišoval na druhom mieste pred Lukeom Plappom. Ružový dres drží aj naďalej Tadej Pogačar.
Martin Sarvaš
Pelayo Sánchez porazil v šprinte úniku Alaphilippa a vyhral hektickú šiestu etapu Giro d’Italia

6. etapa Giro d’Italia 2024

Pelayo Sanchez (Movistar) vyhral šiestu etapu Giro d’Italia 2024, ktorá sa niesla v štýle talianskej klasiky Strade Bianche a obsahovala tri štrkové sektory.

Sanchez zvíťazil v šprinte úniku, o ktorý bojovali jazdci takmer úvodných sto kilometrov. Na druhom mieste skončil Julian Alaphilippe (Soudal-QuickStep) a tretí finišoval Luke Plapp (Jayco AlUla).

Situácia na najvyšších priečkach celkovej klasifikácie sa nezmenila a lídrom v ružovom drese je aj naďalej Tadej Pogačar (UAE Emirates) pred Geraintom Thomasom (Ineos Grenadiers) a Danielom Martinezom (Bora-Hansgrohe).

Záverečný šprint:

Priebeh etapy

Trvalo až necelých 100 km, kým sa po dvoch hodinách a nespočetných útokoch mnohých jazdcov podarilo vytvoriť únik siedmich jazdcov, v ktorom boli Kaden Groves (Alpecin-Deceuninck), Andrea Vendrame (Decathlon AG2R La Mondiale), Pelayo Sanchez (Movistar), Julian Alaphilippe (Soudal-QuickStep), Luke Plapp (Jayco AlUla), Matteo Trentin (Tudor) and Filippo Fiorelli (VF Group-Bardiani CSF-Faizanè).

Kým sa vytvoril únik, priemerná rýchlosť pelotónu sa pohybovala okolo 50 km/h.

Pelotón aj únik sa rozdelili v druhom štrkovom sektore, ktorý obsahoval stúpanie. Na čele si vytvorila trojica jazdcov Julian Alaphilippe, Luke Plapp a Pelayo Sanchez polminútový náskok pred zvyškom úniku, pričom pelotón zaostával o jeden a pol minúty, keď do cieľa zostávalo ešte 38 kilometrov.

Keďže tímu UAE s lídrom celkovej klasifikácie Tadejom Pogačarom vyhovovala situácia, začali kontrolovať tempo a trio na čele zvýšilo svoj náskok na hlavnú skupinu na dve a pol minúty, 30 km pred cieľom.

V poslednom štrkovom sektore sa vďaka vysokému tempu tímu Ineos Grenadiers znížila výhoda úniku na jeden a pol minúty. 11 km pred cieľom sa Pelayo Sanchez a Julian Alaphilippe takmer zrazili pri prejazde kruhovým objazdom a Plapp si na chvíľu vytvoril menší náskok, ale o kilometer neskôr sa trojica opäť spojila.

Nasledovalo krátke 1,2-kilometrové, ale veľmi strmé stúpanie Serre di Rapolano s priemerným sklonom 8,4 %, v ktorom zostávalo do cieľa už len 5 km a pelotón sa priblížil k úniku na 20 sekúnd.

Trojici vo vedení sa nakoniec podarilo udržať dostatočný náskok pred pelotónom a v záverečnom šprinte bol najsilnejší Pelayo Sánchez pred Alaphilippom a Plappom.

Výsledky 6. etapy Giro d’Italia 2024

Aktuality

14:26 Video: Lyžiar a lyžiarka preskočili cez Tadeja Pogačara pred cieľom kráľovskej etapy Giro d’Italia.

Súrodenci Flora a Miro Tabanelli preleteli ponad Pogačarom tesne pred vrcholom stúpania Mottolino, kde sa Slovinec tešil už zo štvrtého etapového víťazstva na Gire.

10:48 Video: Julian Alaphilippe daroval Mircovi Maestrimu dres z víťaznej etapy na Giro d’Italia.

Alaphilippe vyhral dvanástu etapu po 130 km v úniku a 11-kilometrovom sóle, pričom veľkú časť trasy prešiel v úniku len vo dvojici s Talianom Mircom Maestrim, a práve vďaka nemu dokázal ušetriť dostatok síl na záverečný víťazný útok.

10:22 Michael Kolář: Preteky ma už netrápia. Jazdím pre radosť, baví ma zdokonaľovať sa.

Manažér slovenského enduro tímu OKOEVERYWHERE a bývalý profesionálny cestný cyklista chce odovzdať svoje skúsenosti svojim zverencom a mladšej generácii.

09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

Zavrieť reklamu