Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Detaily 11. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

Prvá polovica 207-kilometrovej etapy má kopcovitý profil, ale druhá časť vedie po rovine, takže očakávame hromadný šprint.
Martin Sarvaš
Detaily 11. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

11. etapa Giro d'Italia 2024: Foiano di val Fortore - Francavilla al mare | rovinatá | 207 km | 1850 m

Foiano di Val Fortore → Francavilla al Mare

  • Dátum: 15. máj 2024
  • Profil: rovinatá
  • Dĺžka: 207 km
  • Prevýšenie: 1850 m

Aj keď sú favoritmi šprintéri, úvodných 75 km 11. etapy Giro d’Italia 2024 má od roviny ďaleko. Potom však klesí a celá druhá polovica je rovinatá s cieľom v pobrežnom meste Francavilla al Mare.

Trasa 11. etapy má 207 kilometrov s prevýšením 1850 metrov. Hneď po štarte čaká jazdcov stúpanie do San Bartolomeo v Galdo (7,2 km / 3,5 %), nasleduje zjazd a po ňom jediné klasifikované stúpanie Pietracatella (7,8 km / 5,7 %).

Predtým, než sa trasa vyrovná, čaká pretekárov kratšie stúpanie do Ripabottoni Stazione (4,2 km / 4,8 %), ktoré predchádza 30-kilometrovému zjazdu

Úsek 4,2 kilometra na 4,8 % do Ripabottoni Stazione tvorí posledné stúpanie pred zvlneným úsekom, ktorý predchádza 30-kilometrovému zjazdu k rovinatému úseku pozdĺž Jadranského mora, takže šprintéri, ktorí neudržia tempo v kopcoch, majú 100 kilometrov na to, aby sa dostali späť do pelotónu.

Napriek kopcovitému úvodu sa v závere očakáva súboj šprintérov, v ktorom sú najväčší favoriti Jonathan Milan a Tim Merlier.

Najväčší favoriti

*** Tim Merlier, Caleb Ewan, Jonathan Milan
** Fabio Jakobsen, Kaden Groves, Alberto Dainese
* Danny van Poppel, Fernando Gaviria, Phil Bauhaus

Aktuality

14:39 Video: Ako sa rodilo víťazstvo Simče Kuchyňkovej v pretekoch svetového pohára v endure?

Pretekársky tím Okoeverywhere Racing prináša pohľad na ďalší súťažný víkend v pretekoch svetového pohára, ktoré sa uskutočnili v poľskom meste Bielsko-Biala, ktoré je už roky vyhlásenou enduro lokalitou.

13:32 Svetový pohár v zjazde v poľskom Szczyrku vyhral premiérovo Ronan Dunne, v ženách najrýchlejšou Marine Cabirou.

Okrem Íra boli v top 5 už iba francúzski pretekári. Najlepšie zo Slovákov zajazdil Rasťo Baránek, ktorý skončil na 34. mieste a postup do finále mu unikol len o 0,8 sekundy.

12:27 Dylan Groenewegen zvíťazil na belgickej klasike Okolo Limburgu a dočkal sa prvej výhry od januára.

Groenewegen bol tento rok už deväťkrát na pódiových priečkach, ale len dvakrát vyhral. Na pretekoch Okolo Limburgu skončil na druhom mieste Maurice Ballerstedt pred Arnaudom De Liem.

11:57 Video: Netflix zverejnil trailer na pokračovanie dokumentárnej série Tour de France: Unchained.

Na Netflixe bude dostupná od 11. júna 2024. V upútavke je zjavné, že séria sa zameriava nielen na samotné preteky, ale aj témy ako je doping a kontroverzné témy, vrátane konfliktu Juliana Alaphilippea so šéfom QuickStep-u Patrickom Lefevereom.

11:40 Detaily 16. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

Po kráľovskej etape, ktorú suverénne vyhral Tadej Pogačar, nasleduje ďalšia horská etapa, v ktorej je pravdepodobný úspech úniku.

Zavrieť reklamu