Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Pogačar útočil na šprintérov, ale napokon bol v tretej etape Giro d’Italia najrýchlejší Tim Merlier

Merlier zvíťazil v hromadnom šprinte pred Jonathanom Milanom a Biniamom Girmayom.
Martin Sarvaš
Pogačar útočil na šprintérov, ale napokon bol v tretej etape Giro d’Italia najrýchlejší Tim Merlier

3. etapa Giro d’Italia 2024

Tim Merlier (Soudal Quick-Step) sa stal víťazom prvej šprintérskej etapy na Giro d’Italia 2024 a oblečie sa do cyklamenového dresu lídra bodovacej súťaže. Na druhom mieste hromadného šprintu skončil Jonathan Milan (Lidl-Trek) a tretí finišoval Biniam Girmay (Intermarché-Wanty).

Po krátkom stúpaní 3 km pred cieľom sa dostali do úniku Tadej Pogačar (UAE Emirates) a Geraint Thomas (Ineos Grenadiers), ale pelotón ich na záverečnej rovinke dobehol a rozhodovalo sa v hromadnom šprinte.

Situácia v celkovej klasifikácii sa nezmenila a Pogačar (UAE Emirates) v ružovom drese vedie o 45 sekúnd pred druhým Thomasom a tretím Danielom Martinezom (Bora-Hansgrohe).

Úvod 3. etapy Giro d’Italia 2024 bol veľmi pokojný a dokonca sa ani nevytvoril únik. Až na prvej šprintérskej prémii, 87 km pred cieľom, sa na čele vytvorila zaujímavá skupina 24 jazdcov, v ktorej bolo viacero silných šprintérov.

Až 44 km trvalo, kým pelotón dobehol vedúcu skupinu a dokonca sa počas stíhacej jazdy rozdelil na dve časti, ale napokon sa všetko spojilo, aj keď viacero tímov muselo obetovať jazdcov, ktorých pôvodne chceli použiť na rozbiehanie záverečného šprintu.

Mikkel Honore (EF Education-EasyPost) zaútočil v krátkom stúpaní 3 km pred cieľom, na čo ihneď zareagoval Tadej Pogačar a pridal sa k nemu aj Geraint Thomas.

Pogačar a Thomas zostali v úniku, ale pelotón ich tesne pred cieľom dobehol a v šprinte bol najrýchlejší Tim Merlier pred Jonathanom Milanom a Biniamom Girmayom.

Záverečný šprint:

Výsledky 3. etapy Giro d’Italia 2024

Aktuality

10:50 Detaily kráľovskej 15. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

S dĺžkou 222 km a prevýšením 5724 metrov ide nielen o najťažšiu vrchársku etapu, ale aj najdlhšiu etapu na tohtoročnom Gire.

Včera 18:03 Sam Bennett dosiahol etapový hetrik na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Bennett si pripísal v piatej etape už tretie etapové víťazstvo na francúzskych pretekoch Štyri dni Dunkerque a aj naďalej je lídrom celkovej klasifikácie. Druhý skončil Paul Penhoët a tretí finišoval Jenno Berckmoes.

Včera 17:48 Filippo Ganna konečne porazil Pogačara a vyhral časovku na Giro d’Italia s priemernou rýchlosťou 53,4 km/h.

Tadej Pogačar mal druhý najlepší čas a na treťom mieste skončil Gannov tímový kolega z Ineosu Thymen Arensman. V celkovej klasifikácii sa Geraint Thomas posunul na druhé miesto pred Daniela Martineza.

17.05.2024 Simona Kuchyňková po skvelom výkone vyhrala preteky Svetového pohára v endure v Poľsku.

Len pred pár dňami sa Kuchyňková tešila z tretieho miesta v úvodnom kole Svetového pohára v endure vo Finale Ligure, no v Poľsku svoje súperky porazila a v kategórii do 21 rokov bola najrýchlejšia.

17.05.2024 22-ročný Belgičan takmer prišiel o výhru kvôli predčasnej oslave na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Fotofiniš štvrtej etapy nakoniec ukázal, že Warre Vangheluwe bol na cieľovej čiare o pár milimetrov skôr ako víťaz predošlých dvoch etáp a priebežný líder celkovej klasifikácie Sam Bennett. Mladý Belgičan dosiahol svoje prvé profesionálne víťazstvo.

Zavrieť reklamu