Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Tadej Pogačar vyhral etapu na Gire bez cyklopočítača: Musíte len viac počúvať svoje telo

25-ročný Slovinec dostal defekt a spadol v úvode rozhodujúceho stúpania. Napriek tomu dokázal zvíťaziť a oblečie sa do ružového dresu lídra Giro d’Italia.
Martin Sarvaš
Tadej Pogačar vyhral etapu na Gire bez cyklopočítača: Musíte len viac počúvať svoje telo

Tadej Pogačar (UAE Emirates) si pripísal svoje prvé víťazstvo na Giro d’Italia v druhej etape, ktorá sa končila na vrchole stúpania Santuario di Oropa a oblečie sa do ružového dresu celkového lídra Gira.

Pogačar zaútočil 4,5 km pred cieľom a na jeho zrýchlenie nedokázal zareagovať nikto z favoritov v hlavnej skupine. Slovinec prišiel do cieľa s 27-sekundovým náskokom pred druhým Danielom Martinezom (Bora-Hansgrohe) a tretím Geraintom Thomasom (Ineos Grenadiers).

25-ročný Slovinec dokázal zvíťaziť aj napriek defektu a pádu, ktoré utrpel na úpätí stúpania Santuario di Oropa a musel dobiehať polminútovú stratu na pelotón.

„Vedel som, že ak pôjdem do zákruty, tak spadnem“

„Chcel som dnes vyhrať a otestovať si trochu nohy. Vyhrať etapu a získať ružový dres bolo mojim snom. Teraz si môžem v najbližších dňoch trochu oddýchnuť s tímom a môžeme zostať v bezpečí v šprintoch,“ povedal Pogačar v ružovom drese po druhej etape.

„Bol som celkom pokojný, aj keď som dostal defekt a myslím, že som aj zlomil koleso. Bol tam aj trochu zmätok. Chcel som zastaviť pred zákrutou, nie po zákrute. Tím mi do vysielačky povedal ‚po zákrute, po zákrute‘, ale vedel som, že ak pôjdem do zákruty, tak spadnem. Nemal som ich počúvať, pretože som naozaj spadol, ale našťastie to nebolo nič vážne,“ opísal Pogačar.

Defekt a pád Tadeja Pogačara:

„Ak aj idete bez dát z merača výkonu, nie je to koniec sveta“

Po páde museli dať Pogačarovi druhý bicykel, ale nestihol si naň prehodiť cyklopočítač, takže do rozhodujúceho stúpania išiel inštinktívne a bez dát o výkone.

„Keď som zaútočil, asi som išiel príliš do červených čísel a musel som trochu zvoľniť tempo, ale v závere som vedel, že si musím už len udržať tempo a prídem do cieľa s dobrým náskokom.“

„Chcel by som všetkým odkázať, že ak aj idete bez dát z merača výkonu, nie je to koniec sveta a len musíte trochu viac počúvať svoje telo.“

„Tím bol dnes naozaj dobrý. Po páde ma dotiahli dopredu a potom sme nasadili tempo, ktoré nám sedelo a bolo to perfektné.“

„Stúpanie síce dobre nepoznám a myslím si, že aj všetci ostatní boli na tomto stúpaní prvýkrát. Je ťažké odhadnuť, kde ísť určité tempo, ale myslím si, že sme dnes odviedli naozaj dobrú prácu. S Rafom Majkom to bolo v strmej časti dobré a potom som mohol útočiť,“ dodal Pogačar.

Rozhodujúci útok Tadeja Pogačara:

Aktuality

10:20 Birell BikeFest 2024: Zaregistrujte sa na maratón a dostanete balík v hodnote viac ako 100 eur.

Online registrácia na preteky trvá už len do polnoci 26. mája.

Včera 17:29 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral po 36 km sóle už šiestu etapu na Giro d’Italia.

Aj keď už mal Pogačar isté víťazstvo ružového dresu, svoju dominanciu na Gire potvrdil výhrou poslednej horskej etapy na talianskej Grand Tour. Na druhom mieste skončil Valentin Paret-Peintre a tretí finišoval Daniel Martínez.

24.05.2024 Andrea Vendrame vyhral z úniku a po 28-kilometrovom sóle 19. etapu Giro d’Italia.

Na druhom mieste skončil Pelayo Sanchez a tretí finišoval Georg Steinhauser. Pred poslednou horskou etapou tohtoročného Gira sa situácia v celkovej klasifikácii nezmenila a Tadej Pogačar vedie s viac ako 7-minútovým náskokom pred Danielom Martínezom a Geraintom Thomasom.

24.05.2024 Biker magazín a Slowatch sa spojili a vytvorili unikátnu kolekciu oblečenia.

Nové oblečenie si môžete kúpiť v bratislavskom obchode Slowatch a bude dostupné aj na bicyklovom festivale Birell BikeFest v Kálnici.

24.05.2024 Thibau Nys vyhral úvodnú etapu Okolo Nórska po skvelom výkone Čecha Mathiasa Vaceka.

V kopcovitej etape s cieľom na vrchole 3,9 km stúpania Voss Resort bol najrýchlejší len 21-ročný Nys, za ktorým skončili na druhom a treťom mieste Ådne Holter a Axel Laurance. Na nórskom etapáku odštartoval aj Wout van Aert, ktorý sa stále zotavuje z početných zranení, ktoré utrpel pri páde v marci.

Zavrieť reklamu