Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Detaily 2. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

150 km dlhá trasa má prevýšenie 2250 m, pričom väčšina stúpaní je v závere. V cieľovom stúpaní Santuario di Oropa očakávame zaujímavý súboj favoritov celkovej klasifikácie.
Martin Sarvaš
Detaily 2. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

2. etapa Giro d'Italia 2024: San Francesco al Campo - Santuario di Oropa | horská | 150 km | 2250 m

San Francesco al Campo → Santuario di Oropa (Biella)

  • Dátum: 5. máj 2024
  • Profil: horská
  • Dĺžka: 150 km
  • Prevýšenie: 2250 m

Už druhý deň Giro d’Italia 2024 sa bude končiť stúpaním. Cieľový výstup Santuario di Oropa má dĺžku 11,8 kilometra s priemerným sklonom 6,2%.

Druhá etapa má prevýšenie 2250 metrov, čo síce nie je extrémne, ale keďže väčšina sa sústredí do posledných 45 kilometrov, cyklistov čaká náročný záver.

Prvých 100 kilometrov etapy je prakticky rovných, potom trasa veľmi mierne stúpa – 7,2 kilometra pri 3,1% – do Valle San Nicolao. Potom nasleduje stúpanie na Crocemosso, ktoré má 3,2 kilometra s priemerným sklonom 5,7%.

Po zahriatí sa na prvom vrchole v prírodnom parku Oasi Zegna a stúpaní, ktoré má 5,7 kilometra pri sklone 5,1 %, cyklisti pokračujú na Nelvu (3,2 km / 6,6 %) a zjazd vedie do Bielly, ktorá leží na úpätí záverečného výstupu.

Výstup na Oropu možno nie je najnáročnejší, ale bude nepochybne pútavý, najmä s jeho malebným finišom pri bielych schodoch svätyne Oropa.

Stúpanie Santuario di Oropa má 11,8 km a priemerný sklon 6,1 %, pričom najstrmšie úseky sú v strede a dá sa očakávať zaujímavý súboj favoritov celkovej klasifikácie.

Najväčší favoriti

*** Tadej Pogačar
** Daniel Felipe Martínez, Romain Bardet, Florian Lipowitz, Geraint Thomas
* Michael Storer, Mauri Vansevenant, Lorenzo Fortunato, Giulio Pellizzari

 

 

Aktuality

Včera 10:23 Birell BikeFest 2024: Zoznam všetkých testovacích bicyklov.

Vyberte si z viac ako 300 testovacích bicyklov od 27 značiek. Birell BikeFest sa uskutoční počas víkendu na prelome mája a júna.

22.05.2024 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

22.05.2024 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

22.05.2024 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

22.05.2024 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Zavrieť reklamu