Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Narváez porazil v šprinte Pogačara, vyhral úvodnú etapu Giro d’Italia a oblečie sa do ružového dresu

Tím UAE Emirates spôsobil vysokým tempom v stúpaniach problémy viacerým favoritom celkovej klasifikácie. Jhonatan Narváez vyhral pred Maximilianom Schachmannom a Tadejom Pogačarom.
Martin Sarvaš
1. etapa Giro d’Italia 2024. Foto: Fabio Ferrari/LaPresse

Jhonatan Narváez (Ineos Grenadiers) vyhral úvodnú etapu Giro d’Italia 2024 a oblečie sa do ružového dresu lídra celkovej klasifikácie.

Narváez a Maximilian Schachmann (Bora-Hansgrohe) boli jediní dvaja pretekári, ktorí dokázali udržať tempo s Tadejom Pogačarom (UAE Emirates), ktorý viackrát zrýchlil v poslednom stúpaní San Vito.

V šprinte vedúcej trojice bol najrýchlejší Jhonatan Narváez, druhý skončil Schachmann a tretí finišoval Pogačar.

Úvod etapy bol pokojný a už pri prvom pokuse sa sformoval šesťčlenný únik, ktorého náskok pelotón bez problémov kontroloval.

Rozhodujúce delenie pelotónu nastalo v stúpaní Colle della Maddalena (6,1 km / 7,4 %), v ktorom jazdci tímu UAE Emirates vysokým tempom výrazne zredukovali hlavnú skupinu.

Zatiaľ čo Lilian Calmejane (Intermarché – Wanty) získal na vrchole Colle della Maddalena plný počet bodov do súťaže vrchárov, z pelotónu vypadli favoriti celkového poradia Romain Bardet (dsm-firmenich PostNL), Thymen Arensman (Ineos Grenadiers) aj Luke Plapp (Jayco AlUla).

Po zjazde nasledovalo krátke, ale strmé stúpanie San Vito (1,4 km / 10 %), na ktorého vrchole zostávali do cieľa už len necelé 3 km. Na San Vite niekoľkokrát zaútočil Tadej Pogačar, s ktorým sa dokázal udržať iba Jhonatan Narváez a v zjazde sa k dvojici pridal aj Maximilian Schachmann.

Ako prvý rozbehol svoj šprint Schachmann z tretej pozície, na čo ihneď reagoval Pogačar, no ekvádorský pretekár Ineosu napokon prešiel cieľom ako prvý.

Bardet a Plapp prišli do cieľa so stratou 57 sekúnd, zatiaľ čo Arensman zaostal až o 2:17 min za najrýchlejšou trojicou. Ďalší favoriti celkového hodnotenia – Geraint Thomas (Ineos Grenadiers), Ben O’Connor (Decathlon AG2R La Mondiale) či Damiano Caruso (Bahrain – Victorious) prišli do cieľa s 10-sekundovou stratou.

Záverečný šprint:

Výsledky 1. etapy Giro d’Italia 2024

Aktuality

10:50 Detaily kráľovskej 15. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

S dĺžkou 222 km a prevýšením 5724 metrov ide nielen o najťažšiu vrchársku etapu, ale aj najdlhšiu etapu na tohtoročnom Gire.

Včera 18:03 Sam Bennett dosiahol etapový hetrik na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Bennett si pripísal v piatej etape už tretie etapové víťazstvo na francúzskych pretekoch Štyri dni Dunkerque a aj naďalej je lídrom celkovej klasifikácie. Druhý skončil Paul Penhoët a tretí finišoval Jenno Berckmoes.

Včera 17:48 Filippo Ganna konečne porazil Pogačara a vyhral časovku na Giro d’Italia s priemernou rýchlosťou 53,4 km/h.

Tadej Pogačar mal druhý najlepší čas a na treťom mieste skončil Gannov tímový kolega z Ineosu Thymen Arensman. V celkovej klasifikácii sa Geraint Thomas posunul na druhé miesto pred Daniela Martineza.

17.05.2024 Simona Kuchyňková po skvelom výkone vyhrala preteky Svetového pohára v endure v Poľsku.

Len pred pár dňami sa Kuchyňková tešila z tretieho miesta v úvodnom kole Svetového pohára v endure vo Finale Ligure, no v Poľsku svoje súperky porazila a v kategórii do 21 rokov bola najrýchlejšia.

17.05.2024 22-ročný Belgičan takmer prišiel o výhru kvôli predčasnej oslave na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Fotofiniš štvrtej etapy nakoniec ukázal, že Warre Vangheluwe bol na cieľovej čiare o pár milimetrov skôr ako víťaz predošlých dvoch etáp a priebežný líder celkovej klasifikácie Sam Bennett. Mladý Belgičan dosiahol svoje prvé profesionálne víťazstvo.

Zavrieť reklamu