Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Detaily 1. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

Giro sa začne relatívne krátkou 136 km dlhou etapou s kopcovitým profilom a dá sa očakávať súboj favoritov celkovej klasifikácie.
Martin Sarvaš
Detaily 1. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

1. etapa Giro d'Italia 2024: Venaria Reale - Turín | kopcovitá | 136 km | 1854 m

Venaria Reale → Turín

  • Dátum: 4. mája
  • Profil: kopcovitá
  • Dĺžka: 136 km
  • Prevýšenie: 1854 m

Jazdci prekonávajú v úvodnej etape viac ako 1800 metrov stúpania, čo nie je príliš skľučujúce, ale keďže väčšina z toho je natlačená v druhej polovici, čaká nás zaujímavý úvod Giro d’Italia 2024.

Po zdolaní stúpania Superga – 4,9 kilometra pri strmom sklone 9,1 % – majú jazdci pred sebou 61,5 kilometra akcie a následne smerujú na cieľový okruh okolo Turína.

Ešte pred prvým prejazdom cieľovej čiary čaká jazdcov krátke, ale strmé stúpanie San Vito (1,4 km / 10 %) a hneď po úvodnom prejazde cieľom ich čaká ďalšie náročné stúpanie Colle della Maddalena (6,1 km / 7,4 %).

Po 12-kilometrovom zjazde nasleduje šprint o bonusové sekundy. Len o 6 kilometrov neskôr opäť nasleduje San Vito, pričom na vrchole zostáva už len 2,9 km zjazdu do cieľa.

Aj keď má šancu na úspech neskorý útok výbušných jazdcov ako Julian Alaphilippe, terén záveru prvej etapy je ideálny aj pre Tadeja Pogačara, takže sa dá očakávať súboj favoritov celkového hodnotenia hneď v prvý deň Gira.

Najväčší favoriti

*** Tadej Pogačar, Julian Alaphilippe, Romain Bardet
** Maximilian Schachmann, Christophe Laporte, Andrea Bagioli
* Biniam Girmay, Matteo Trentin, Mauri Vansevenant, Quinten Hermans

Aktuality

Včera 10:23 Birell BikeFest 2024: Zoznam všetkých testovacích bicyklov.

Vyberte si z viac ako 300 testovacích bicyklov od 27 značiek. Birell BikeFest sa uskutoční počas víkendu na prelome mája a júna.

22.05.2024 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

22.05.2024 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

22.05.2024 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

22.05.2024 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Zavrieť reklamu