Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Detaily 4. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

Etapa v štýle monumentu Miláno-San Remo má dĺžku 190 km a prevýšenie 2079 m. V závere sa očakáva hromadný šprint, aj keď stúpanie Capo Mele tesne pred cieľom môže narušiť plány šprintérov.
Martin Sarvaš
Detaily 4. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

4. etapa Giro d'Italia 2024: Acqui Terme -Andora | kopcovitá | 190 km | 2079 m

Acqui Terme → Andora

  • Dátum: 7. máj 2024
  • Profil: kopcovitá
  • Dĺžka: 190 km
  • Prevýšenie: 2079 m

4. etapa Giro d’Italia 2024 je podobná monumentu Miláno-San Remo a rozhodujúcim momentom bude stúpanie Capo Mele, známe z La Primavera, ktoré sa končí len 2,5 km pred cieľom.

Prvá časť trasy vedie jazdcov po mierne zvlnených cestách do Calizzana, ktoré sa nachádza na úpätí stúpania Colle del Melogno, ktoré má 6,8 kilometra a sklon 5 %, pričom vrchol sa nachádza tesne pred prvou polovicou etapy.

Nasledujúcich 40 km naklesajú jazdci 1000 výškových metrov po zvlených cestách k pobrežiu Stredozemného mora v Savone. Pozdĺž brehov trasa pokračuje po rovinatých cestách pripomínajúcich Miláno-San Remo smerom ku Capo Mele.

Tempo sa určite výrazne zvýši pri prejazde cez Colle del Melogno a Colle del Bresca. Nasleduje kopec Capo Mele (1,8 km / 4,4 %), kde sa rozhodne, či sa pôjde do hromadného šprintu alebo sa niekomu podarí ujsť do úniku.

Na San Reme je Capo Mele prvým zo série stúpaní, ktoré nakoniec vedú k Poggiu, ale v tomto prípade bude práve Capo Mele rozhodujúcim kopcom, keďže sa nachá

Po poslednom stúpaní nasleduje už iba rýchly zjazd a cieľová rovinka, ktoré majú dokopy 2,5 km.

Najväčší favoriti

*** Olav Kooij, Filippo Ganna, Binian Girmay
** Tim Merlier, Jonathan Milan, Caleb Ewan, Laurence Pithie
* Kaden Groves, Christophe Laporte, Tadej Pogačar, Phil Bauhaus

Aktuality

14:26 Video: Lyžiar a lyžiarka preskočili cez Tadeja Pogačara pred cieľom kráľovskej etapy Giro d’Italia.

Súrodenci Flora a Miro Tabanelli preleteli ponad Pogačarom tesne pred vrcholom stúpania Mottolino, kde sa Slovinec tešil už zo štvrtého etapového víťazstva na Gire.

10:48 Video: Julian Alaphilippe daroval Mircovi Maestrimu dres z víťaznej etapy na Giro d’Italia.

Alaphilippe vyhral dvanástu etapu po 130 km v úniku a 11-kilometrovom sóle, pričom veľkú časť trasy prešiel v úniku len vo dvojici s Talianom Mircom Maestrim, a práve vďaka nemu dokázal ušetriť dostatok síl na záverečný víťazný útok.

10:22 Michael Kolář: Preteky ma už netrápia. Jazdím pre radosť, baví ma zdokonaľovať sa.

Manažér slovenského enduro tímu OKOEVERYWHERE a bývalý profesionálny cestný cyklista chce odovzdať svoje skúsenosti svojim zverencom a mladšej generácii.

09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

Zavrieť reklamu