Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Nekupuj, predplať si ho!

Zdieľaná ekonomika je moderným trendom v spoločnosti, pretože šetrí peniaze, ale aj životné prostredie. Navyše, neraz je oveľa pohodlnejšie vec si predplatiť, než ju kúpiť a potom skladovať a servisovať. To si uvedomili aj v spoločnosti BikeUP, ktorá od roku 2022 ponúka predplatné na ultraľahké detské bicykle.
Matúš Bušík
Nekupuj, predplať si ho!

Ak máte deti, na otázku, prečo táto služba vôbec vznikla, asi nebude potrebné odpovedať. V krátkosti však ide o to, že deti rastú naozaj rýchlo a nový bicykel budú potrebovať oveľa skôr, než ste si pôvodne mysleli.

Dávno už sú preč časy, keď ma mamina posadila na obrovský ružový horský bicykel po sesternici, na ktorom som ledva dočiahol na brzdy a pedále a mal som 24“ kolesá. Viete, z akého bicykla som na tento presadol? Z maličkého bicyklíka s nálepkou Jeep a 16“ kolesami.

Síce som to zvládol, ale spätne si myslím, že to zrejme nebolo to najlepšie rozhodnutie. Aby vaše dieťa nedopadlo ako ja, nemusíte mu v dnešnej dobe vždy kupovať o čosi väčší bicykel. A práve preto vznikol BikeUP.

Nekupuj, predplať si

Celé je to veľmi jednoduché a s nápadom prišla štvorica oteckov, ktorí riešili podobný problém ako mnoho ďalších rodičov a uvedomili si, že vlastníctvo detských bicyklov je prežitok.

Všetko to funguje na princípe predplatného, ktoré platíte mesačne. To sa odvíja od veľkosti bicykla (ceny od 7,50 – 15,90 eur/mesiac).

Skvelé na tom je, že toto je online služba, takže nemusíte nikam chodiť a kvázi nič riešiť. Svoju objednávku si vyklikáte pekne z pohodlia domova a stačí vám na to poznať požadovanú veľkosť bicykla. Zvyčajne to bude tá nasledujúca po tom, ktorý máte aktuálne doma.

Do dvoch dní k vám bicykel zabalený v škatuli prinesie kuriér, vy len nahodíte pedále a riadidlá a dieťa môže jazdiť. Mesačný poplatok vám bude automaticky strhávaný pravidelne mesiac čo mesiac.

Ak budete medzičasom potrebovať bicykel vymeniť za väčší, jednoducho si vo svojom profile ten väčší vyberiete a o dva dni vám ho prinesie kuriér. Zároveň odvezie ten, ktorý ste mali doma, späť do BikeUP.

Predplatné môžete kedykoľvek ukončiť a ak vy a vaše dieťa nepatríte k zimným bikerom, nemusíte bicykel v tomto období skladovať doma či v pivnici. Chlapci z BikeUP si ho na zimu vezmú k sebe do skladu a vy si na jar môžete nechať poslať väčší model.

Bicykle Foxie

Všetky bicykle, ktoré ponúka BikeUP, majú niečo spoločné. Sú oranžové, volajú sa Foxie a boli vyrobené s ohľadom na jednoduché ovládanie a nízku hmotnosť.

Napríklad taký Foxie 20, pričom číslo označuje veľkosť kolies, váži 8,1 kg. Tento bike má kotúčové brzdy a 7 prevodov vzadu.

Všetky bicykle sa predtým, než putujú k svojim novým majiteľom, kontrolujú a správne nastavujú. Môžete sa tak spoľahnúť na to, že bicykel bude brzdiť, zatáčať a správne preraďovať rýchlosti, skrátka, bicykle z BikeUP nikdy neodídu v inom než v perfektnom stave.

Deťom treba vysvetliť, aby sa k bicyklu chovali ako k svojmu vlastnému, ale je jasné, že pri odovzdávaní bude mať Foxie nejaké estetické vady, ako napríklad ošúchané gripy a sedlo, alebo ojazdené plášte. Tieto veci automaticky v servise vymenia a opravia.

Čo však nepôjde opraviť, a to najmä prasknuté alebo ohnuté diely, bude účtované podľa aktuálneho cenníka na webovej stránke spoločnosti a zákazník túto sumu zaplatí pri ukončení predplatného.

Alebo je tu možnosť si bicykel za 1,99 € mesačne (1 € v prípade odrážadla) poistiť a potom už BikeUP žiadne poplatky neúčtuje. Ak by ste počas doby trvania predplatného potrebovali servis, chlapi z BikeUP sa o všetko postarajú.

Do dnešného dňa už na bicykloch Foxie jazdilo viac ako 2 000 malých bikerov, ktorí sú nadšení z toho, že si svoj bicykel môžu vylepšiť nálepkami podľa vlastného výberu.

A čo ďalej?

Novinkou pre rok 2024 je zaradenie ďalšieho bicykla Foxie do ponuky spoločnosti. Pôjde o najväčší detský bicykel s kolesami vo veľkosti 24“.

Taktiež v BikeUP plánujú rozšíriť svoje portfólio o viacero doplnkov, tak, aby vedeli poskytnúť svojim zákazníkom ešte lepší zážitok z jazdy.

Produkt má podľa môjho názoru obrovský potenciál a ak sa uchytí na Slovensku a v okolitých krajinách, bude zaujímavé sledovať rozvoj značky aj v Európe.

Ak by ste chceli bicykle Foxie vidieť naživo, BikeUP nájdete aj na BikeFeste v Kálnici, kam vás všetkých srdečne pozývame.

www.bikeup.sk

Aktuality

11:39 Video: Mechanik skladá ružový špeciál Colnago V4Rs pre víťaza Giro d’Italia Tadeja Pogačara.

Okrem dvoch časoviek strávil Pogačar všetky etapy na bicykli Colnago V4Rs, ktorý mu v posledných dvoch etapách prispôsobili ružovým dizajnom rámu, aby ladil s ružovým dresom víťaza Gira.

11:31 Víťazný bicykel Giro d’Italia 2024: Colnago V4Rs Tadeja Pogačara s extrémne krátkymi kľukami.

Pozrite si detaily a špecifikáciu bicykla Colnago V4Rs Tadeja Pogačara, ktorý mu pomohol k víťazstvu Giro d’Italia.

10:36 Tadej Pogačar vyhral Giro d’Italia najväčším rozdielom od roku 1965.

Za posledných 59 rokov nedokázal vyhrať Giro d’Italia nikto takým suverénnym spôsobom ako Tadej Pogačar v roku 2024.

09:48 Birell BikeFest 2024: Ako sa dostať na BikeFest autom, špeciálne BikeFest taxi & harmonogram kyvadlovej dopravy.

Chystáte sa do Kálnice na Birell BikeFest 2024? Takto sa tam dostanete!

09:34 Viktória Chladoňová dosiahla obrovský úspech a vyhrala preteky Svetového pohára XCO v Novom Měste na Moravě.

Len 17-ročná Slovenka prišla do cieľa s 52-sekundovým náskokom pred Kanaďankou Rafaelle Carrier a tretia skončila slovinská pretekárka Tereza Serkezi.

Zavrieť reklamu