Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Tadej Pogačar vyhral Liège-Bastogne-Liège po 35 km sóle. Van der Poel vybojoval v šprinte tretie miesto

Pogačar zaútočil v stúpaní Côte de La Redoute, na jeho zrýchlenie nedokázal nikto zareagovať a svoje sólo dotiahol úspešne až do cieľa. Druhý finišoval Romain Bardet, ktorý sa oddelil z vedúcej skupiny a 14 km pred cieľom a v šprinte o tretie miesto bol najrýchlejší Mathieu van der Poel.
Martin Sarvaš
Tadej Pogačar vyhral Liège-Bastogne-Liège po 35 km sóle. Van der Poel vybojoval v šprinte tretie miesto

Liège-Bastogne-Liège 2024. Foto: A.S.O./Gaëtan Flamme

Tadej Pogačar (UAE Emirates) dosiahol suverénne víťazstvo na monumente Liège-Bastogne-Liège po útoku v stúpaní Côte de la Redoute 34,8 km pred cieľom.

Na zrýchlenie 25-ročného Slovinca nedokázal zareagovať nikto z favoritov a Pogačar svoje sólo dotiahol úspešne až do cieľa, čím získal už siedme víťazstvo v sezóne 2024, pričom tento rok odjazdil na pretekoch len desať dní.

Na druhom mieste skončil Romain Bardet (dsm-firmenich PostNL), ktorý zrýchlil zo skupiny prenasledovateľov 14 km pred koncom a do cieľa prišiel so stratou 1:39 min.

O tretie miesto šprintovala 25-členná skupina, z ktorej bol napokon najrýchlejší Mathieu van der Poel (Alpecin – Deceuninck) pred Maximom Van Gilsom (Lotto Dstny) a Aurélienom Paret-Peintrem (Decathlon AG2R La Mondiale).

Rozhodujúci útok Tadeja Pogačara v stúpaní Côte de la Redoute:

„Od začiatku to bol mizerný deň,“ povedal Pogačar po skončení pretekov. „Tím však odviedol skvelú prácu a udržiaval vysoké tempo, aby sme sa aspoň trochu zahriali.“

Pre Pogačara mali preteky mimoriadny význam po tom, čo v roku 2022 opustil preteky po smrti matky svojej snúbenice Uršky Žigart a jeho minuloročnom páde, pri ktorom si zlomil zápästie.

„Celý deň to volo pre mňa dosť emotívne. Myslel som na Urškynu mamu a pred dvomi rokmi sme museli ísť domov. Keď som si minulý rok zlomil ruku… posledné dva roky boli naozaj ťažké.“

„Dnes som jazdil za Urškynu mamu.“

„Som naozaj veľmi šťastný, že konečne môžem opäť vyhrať tieto krásne preteky a ďakujem celému tímu, ktorý pre mňa dnes pracoval, bola to úžasná tímová práca. Bez nich by som to nedokázal a som plný emócií.“

„Jazdili sme tvrdo v stúpaniach a bezpečne v zjazdoch a na La Redoute sme urobili presne to, čo sme si povedali, a odvtedy to bolo trápenie až do konca.“

„Samozrejme, že dnes som mal celý deň v mysli len na to, aby som bol opatrný. Minulý rok som mal celý deň v hlave, aby som šetril energiu. Ale dnes som bol viac na bezpečnejšej strane – myslel som, že mi bude viac teplo… pretože prvá časť bola extrémne studená. A potom tím odviedol naozaj skvelú prácu,“ dodal Pogačar, ktorý bude najväčším favoritom na májovom Giro d’Italia.

Dojazd Tadeja Pogačara a Romaina Bardeta do cieľa, a šprint o tretie miesto:

Výsledky Liège-Bastogne-Liège 2024

Aktuality

14:39 Video: Ako sa rodilo víťazstvo Simče Kuchyňkovej v pretekoch svetového pohára v endure?

Pretekársky tím Okoeverywhere Racing prináša pohľad na ďalší súťažný víkend v pretekoch svetového pohára, ktoré sa uskutočnili v poľskom meste Bielsko-Biala, ktoré je už roky vyhlásenou enduro lokalitou.

13:32 Svetový pohár v zjazde v poľskom Szczyrku vyhral premiérovo Ronan Dunne, v ženách najrýchlejšou Marine Cabirou.

Okrem Íra boli v top 5 už iba francúzski pretekári. Najlepšie zo Slovákov zajazdil Rasťo Baránek, ktorý skončil na 34. mieste a postup do finále mu unikol len o 0,8 sekundy.

12:27 Dylan Groenewegen zvíťazil na belgickej klasike Okolo Limburgu a dočkal sa prvej výhry od januára.

Groenewegen bol tento rok už deväťkrát na pódiových priečkach, ale len dvakrát vyhral. Na pretekoch Okolo Limburgu skončil na druhom mieste Maurice Ballerstedt pred Arnaudom De Liem.

11:57 Video: Netflix zverejnil trailer na pokračovanie dokumentárnej série Tour de France: Unchained.

Na Netflixe bude dostupná od 11. júna 2024. V upútavke je zjavné, že séria sa zameriava nielen na samotné preteky, ale aj témy ako je doping a kontroverzné témy, vrátane konfliktu Juliana Alaphilippea so šéfom QuickStep-u Patrickom Lefevereom.

11:40 Detaily 16. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

Po kráľovskej etape, ktorú suverénne vyhral Tadej Pogačar, nasleduje ďalšia horská etapa, v ktorej je pravdepodobný úspech úniku.

Zavrieť reklamu