Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Rukavice

Test: Rukavice Kenny Brave

Hodnotenie: 4.5/5
25
Matúš Bušík
Test: Rukavice Kenny Brave

Kenny Brave sú celoprstové rukavice určené na všetky druhy horskej cyklistiky.

Sú vyrobené zo 100 % syntetických materiálov a dostupné v piatich farebných variantoch: červená, žltá, modrá, čierna, oranžová.

Dostupné veľkosti sú 7 až 12 a my sme testovali veľkosť 10, ktorá  podľa môjho názoru odpovedala skôr o číslo menšej veľkosti.

Na dlani sa nachádzajú malé perforované otvory, ktoré zvyšujú priedušnosť rukavíc a taktiež zaistia ich rýchlejšie schnutie, čo sa nám páčilo. Okrem toho na dlani nie sú žiadne gélové výplne a tak je držanie riadidiel veľmi prirodzené.

Oblasť palca je spevnená pridaným kusom hrubšej látky, rovnako tak aj miesto kontaktu palca s riadidlami, čo zvýši vaše pohodlie počas jazdy v teréne.

Na ukazováku a prostredníku sa nachádza silikónová potlač, ktorá poslúži ako protišmykový prvok na brzdových páčkach, čo sa nám osvedčilo počas daždivých dní.

Na doladenie šírky okolo zápästia slúži jednoduchá manžeta na suchý zips, vďaka ktorej nie je žiadny problém rukavice nasadiť ani dať z rúk dolu.

Zvršok rukavíc je priedušný, ale je trochu hrubší než pri vyslovene letných rukaviciach. Z toho dôvodu sú o čosi odolnejšie, ale aj teplejšie. Odporúčam ich preto najmä na použitie pri teplotách nižších než 20 °C.

Aktuality

14:39 Video: Ako sa rodilo víťazstvo Simče Kuchyňkovej v pretekoch svetového pohára v endure?

Pretekársky tím Okoeverywhere Racing prináša pohľad na ďalší súťažný víkend v pretekoch svetového pohára, ktoré sa uskutočnili v poľskom meste Bielsko-Biala, ktoré je už roky vyhlásenou enduro lokalitou.

13:32 Svetový pohár v zjazde v poľskom Szczyrku vyhral premiérovo Ronan Dunne, v ženách najrýchlejšou Marine Cabirou.

Okrem Íra boli v top 5 už iba francúzski pretekári. Najlepšie zo Slovákov zajazdil Rasťo Baránek, ktorý skončil na 34. mieste a postup do finále mu unikol len o 0,8 sekundy.

12:27 Dylan Groenewegen zvíťazil na belgickej klasike Okolo Limburgu a dočkal sa prvej výhry od januára.

Groenewegen bol tento rok už deväťkrát na pódiových priečkach, ale len dvakrát vyhral. Na pretekoch Okolo Limburgu skončil na druhom mieste Maurice Ballerstedt pred Arnaudom De Liem.

11:57 Video: Netflix zverejnil trailer na pokračovanie dokumentárnej série Tour de France: Unchained.

Na Netflixe bude dostupná od 11. júna 2024. V upútavke je zjavné, že séria sa zameriava nielen na samotné preteky, ale aj témy ako je doping a kontroverzné témy, vrátane konfliktu Juliana Alaphilippea so šéfom QuickStep-u Patrickom Lefevereom.

11:40 Detaily 16. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

Po kráľovskej etape, ktorú suverénne vyhral Tadej Pogačar, nasleduje ďalšia horská etapa, v ktorej je pravdepodobný úspech úniku.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu