Dlažobné kocky na Koppenbergu boli extrémne šmykľavé, čo spôsobilo že mnoho mužov aj žien muselo zosadnúť z bicyklov.

Stúpanie Koppenberg sa ukázalo ako rozhodujúce v mužských aj ženských pretekoch Okolo Flámska.

Má síce len 600 metrov, ale je veľmi strmé s priemerným sklonom 9,6 % a je vystlané dlažobnými kockami.

Keďže záver pretekov poznačil silný dážď, dlažobné kocky boli veľmi šmykľavé, pretekárom a pretekárkam prešmykovali zadné kolesá aj na ťažkých prevodoch a mnoho mužov aj žien muselo na Koppenbergu zosadnúť z bicykla a utekať po svojich.

Na mužských pretekov sa dostal na vedúcu pozíciu na Koppenbergu Mathieu van der Poel, ktorý vďaka skvelej technike vyšiel na vrchol bez väčších problémov, získal veľký náskok pred prenasledujúcimi pretekármi a zvyšných 45 km išiel až do cieľa osamote.

Stúpanie Koppenberg na mužských pretekoch Okolo Flámska 2024:

U žien sa po Koppenbergu 45 km pred cieľom sformovala na čele skupina favoritiek, v ktorej bola aj majsterka sveta Lotte Kopecky, avšak aj ona niekoľko metrov utekala vedľa bicykla.

21 km pred cieľom zaútočila Shirin van Anrooij (Lidl-Trek) a po stúpaní Paterberg sa k nej pridala tímová kolegyňa Elisa Longo Borghini a Kasia Niewiadoma (Canyon//SRAM).

Trojica pretekárok si dokázala udržať náskok okolo 20 sekúnd až do posledného kilometra a vďaka prevahe pretekárok tímu Lidl-Trek sa stala víťazkou talianska majsterka Longo Borghini pred Niewiadomou a tretia finišovala Shirin van Anrooij.