Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Detaily šialeného výkonu Arnauda De Lieho na pretekoch Omloop Het Nieuwsblad v číslach

Len 21-ročný belgický talent skončil v historicky najrýchlejšej edícii Omloop Het Nieuwsblad na desiatom mieste. Trasu s dĺžkou 208 km a prevýšením 1563 m prešiel s priemernou rýchlosťou 43,5 km/h, pričom dosiahol počas necelých piatich hodín priemerný normalizovaný výkon 344 wattov.
Martin Sarvaš
Detaily šialeného výkonu Arnauda De Lieho na pretekoch Omloop Het Nieuwsblad v číslach

Len 21-ročný Arnaud De Lie patrí medzi najväčšie talenty belgickej cyklistiky. Dokáže súperiť a víťaziť nielen v hromadných šprintoch, ale zvláda aj kopcovitý profil či dlažobné sektory na klasikách.

V profesionálnom pelotóne jazdí síce ešte len dva roky, ale má na konte už 19 víťazstiev a na každých jednodňových pretekoch patrí medzi najväčších favoritov.

Arnaud De Lie predviedol obdivuhodný výkon aj na uplynulých pretekoch Omloop Het Nieuwsblad, keď sa 50 km pred cieľom dostal do silného úniku s Woutom van Aertom, Tomom Pidcockom, Tomsom Skujinsom, Matteom Jorgensonom a Christophom Laporteom.

Po krátkom, ale intenzívnom stúpaní Muur–Kapelmuur 17 km pred cieľom však pelotón dobehol šesticu na čele. Po neúspešnom útoku Laporteho sa v 9 km pred koncom oddelila z vedúcej skupiny dvojica Nils Politt a Jan Tratnik, ktorá dotiahla svoj únik až do cieľa a víťazom sa stal 34-ročný Slovinec Tratnik.

Arnaud De Lie sa zapojil do šprintu o posledné miesto na pódiu, ale nakoniec sa musel uspokojiť s desiatou priečkou.

Detaily výkonu

Mladý Belgičan síce na Omloop Het Nieuwsblad nedosiahol výsledok, aký by asi chcel, ale jeho čísla o výkone ukazujú, že je skutočne vo výbornej forme.

De Lie zverejnil na svojom účte v aplikácii Strava aktivitu z pretekov a zároveň je najlepšie umiestneným jazdcom, ktorý má zverejnené aj detaily výkonu či srdcového pulzu.

Trasu s dĺžkou 208 km a prevýšením 1563 m prešiel Arnaud De Lie s priemernou rýchlosťou 43,5 km/h, pričom dosiahol počas necelých piatich hodín priemerný normalizovaný výkon 344 wattov.

Ide o hodnotu výkonu, ktorá odráža meniace sa podmienky počas aktivity. Čistý priemerný výkon mal 294 wattov, pričom výška mladého belgičana je 182 cm a váži 78 kg.

Výkon Arnauda De Lieho na Omloop Het Nieuwsblad 2024

  • Dĺžka: 208,48 km | Prevýšenie: 1563 m
  • Čas: 4:47:15 hod
  • Priemerná rýchlosť: 43,5 km/h | Maximálna rýchlosť: 82,4 km/h
  • Priemerný tep: 138 bpm | Maximálny tep: 190 bpm
  • Priemerná kadencia: 89
  • Priemerný výkon (normalizovaný): 344 wattov
  • Priemerný výkon: 294 wattov
  • Maximálny výkon: 1 396 wattov
  • Spálené kalórie: 5 565

Aktuality

15:26 Decathlon dal do predaja repliky bicyklov Van Rysel RCR Pro tímu AG2R. Po pár hodinách boli vypredané.

V utorok pridal Decathlon do ponuky cestné bicykle, na ktorých pretekajú jazdci tímu Decathlon AG2R La Mondiale. S cenou 9000 eur boli vypredané už na ďalší deň.

11:39 Strávil som týždeň s Petrom Saganom na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

Keď ma Mišo Kolář oslovil s ponukou ísť do Talianska na týždenné sústredenie, na ktorom bude aj Peter Sagan, nemohol som odmietnuť. Už len možnosť byť v prítomnosti takej legendy ako Peter je niečo, čo sa jednoducho neodmieta.

09:46 Video: Premrznutého Mattiasa Skjelmoseho museli odniesť v rukách pred koncom Valónskeho šípu.

Dánsky pretekár tímu Lidl-Trek odstúpil z ardénskej klasiky 40 km pred cieľom. Preteky poznačilo chladné a daždivé počasie, ktoré vyradilo mnohých favoritov a preteky dokončilo len 44 cyklistov zo 175 štartujúcich.

09:32 Stevie Williams bol najsilnejší v stúpaní Mur de Huy a na Valónskom šípe dosiahol najväčší úspech v kariére.

Britský jazdec tímu Israel-Premier Tech zaútočil 300 metrov pred cieľom a zvíťazil pred druhým Kevinom Vauquelinom (Arkéa-Samsic) a Maximom Van Gilsom (Lotto-Dstny).

Včera 12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

Zavrieť reklamu