Ronan Dunne vyhral preteky Red Bull Hardline Tasmania a vo finále sa predstavili aj dve ženy (+galéria)

Viac než 5000 fanúšikov v cieli oslavovalo víťazstvo írskeho pretekára Ronana Dunna v historicky prvých pretekoch Hardline v Austrálii. Na druhom mieste skončil víťaz kvalifikácie Bernard Kerr a tretie miesto si vyjazdil George Brannigan.
Matúš Bušík

Ronan Dunne na Red Bull Hardline Tasmania. Foto: Red Bull Content Pool

Obrovský pokrok zaznamenali najmä ženské jazdkyne, ktoré boli po prvýkrát v histórii klasifikované v hodnotení pretekov.

Do finále sa podarilo kvalifikovať len dvom pretekárkam – Gracey Hemstreet z Kanady a Lousie-Anna Ferguson z Veľkej Británie. Táto udalosť sa stala po desiatich rokoch od založenia podujatia Hardline.

Ostatné jazdkyne sa do finále žiaľ nedostali, ale aj tak im patrí obrovský rešpekt, za to že bojovali s nástrahami trate v Tasmánii. Do finále sa nedostali: Tahnee Seagrave (GBR), Harriet Burbidge-Smith (AUS), Hannah Bergmann (USA) a Cami Nogueira (ARG).

Z víťazstva sa nakoniec tešila Gracey Hemstreet s šasom 3:56,586. Druhá Louise Ferguson zaznamenala vo finálovej jazde dva pády, ale preteky dokončila so stratou 1:11,826 na víťazku.

Na trať sa dnes postavilo 27 jazdcov, pričom domáci jazdec Darcy Coutts z Tasmánie, žiaľ, nemohol súťažiť kvôli zraneniu, po impozantnom kvalifikačnom čase 3:10,722.

V pretekoch stanovil veľmi dobrý čas Conor Fearon, ktorý sa na istý čas usadil v horúcom kresle a sedel v ňom až do jazdy neskoršieho víťaza Ronana Dunna, ten dosiahol čas 3:08.145.

Tento nedokázali postupne prekonať pretekári, ktorí boli v kvalifikácii od Íra rýchlejší. Na štarte ostávali už iba traja jazdci a prvý z nich – Jackson Goldstone zaznamenal hrôzostrašný pád. Našťastie z trate odchádzal po svojich.

Nasledovala jazdca Georga Brannigana a Bernarda Kerra, ale ani jednému z nich sa nepodarilo prekonať čas Dunna, ktorý sa nakoniec tešil z víťazstva.

Záznam podujatia si môžete pozrieť na Red Bull TV.