Test: Rukavice Trek Circuit Twin Gel
Matúš Bušík
Tieto celoprstové rukavice od Treku sú vyrobené z rozličných materiálov, nakoľko ich konštrukcia je rozdelená do niekoľkých samostatných oblastí. Ide o tieto typy materiálov: polyester, polyuretán, nylón a elastan.
Rukavice sú dostupné až v siedmich veľkostiach avšak pri výbere tej správnej si treba dať pozor. Podľa veľkostnej tabuľky by moja veľkosť mala byť M, čo odpovedá veľkosti rukavíc 8-9´.
V skutočnosti by som však prijal o čosi väčšie. V tejto veľkosti sú mi rukavice na prstoch akurát, avšak na zápästí by som prijal o niečo dlhšiu manžetu. Možno je to len vec zvyku.
Na dlaňovej časti sa nachádzajú dva panely s gélovou výplňou, ktoré znižujú tlak a vibrácie prenášané na vaše dlane, na druhej strane však dochádza ku krčeniu na dlaniach, čo môže mať negatívny vplyv na úchop na riadidlách.
Zapínanie je jednoduché a slúži na neho minimalistický suchý zips.
Na palci a ukazováku sa nachádza prešitie, vďaka ktorému je možné v rukaviciach ovládať mobilný telefón, či iný prístroj s dotykovým displejom.
Zadná strana je vyrobená z pohodlného a priedušného materiálu, ktorý je na prstoch rozdelený, čo zvyšuje vaše pohodlie.
Výber rukavíc je veľmi subjektívna záležitosť, rovnako ako veľkosť prilby a to čo sedí jednému nemusí sedieť aj vám a naopak.
Odporúčam preto rukavice pred kúpou vždy odskúšať.









