Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Sledujte naživo: Viktória Chladoňová bude bojovať o titul majsterky sveta v cyklokrose

Priamy prenos z pretekov junioriek môžete sledovať naživo v sobotu 3. februára od 11:05 hod v televízii na stanici ČT Šport.
Martin Sarvaš
Viktória Chladoňová na pretekoch Svetového pohára v Hoogerheide. Foto: Angel King

Viktória Chladoňová dosiahla pred týždňom obrovský úspech, vyhrala cyklokrosové preteky Svetového pohára v Hoogerheide a stala sa prvou Slovenkou v histórii, ktorá vyhrala preteky Svetového pohára – najprestížnejšej série pretekov v cyklokrose.

Po troch druhých miestach pri predošlých štartoch na pretekoch Svetového pohára sa tak konečne dočkala víťazného prejazdu cieľovou čiarou v kategórii junioriek.

Len 17-ročná Viktória Chladoňová bude jednou z najväčších favoritiek na Majstrovstvách sveta v cyklokrose, ktoré sa uskutočnia v českom meste Tábor.

Priamy prenos z pretekov junioriek môžete sledovať naživo v sobotu 3. februára od 11:05 hod v televízii na stanici ČT Šport.

„Nechcem hovoriť dopredu, aj keď bedňa by bola super. Ale v cyklokrose sa môže stať hocičo, takže uvidíme, ako to dopadne,“ povedala nám Chladoňová v rozhovore, ktorý si budete môcť prečítať v prvom vydaní magazínu Biker.

Viktória Chladoňová má za sebou skvelú sezónu v cyklokrose, pričom okrem výborných výsledkov na pretekoch Svetového pohára nebola na pódiových priečkach iba jedenkrát zo 16 pretekov a v tejto sezóne získala na Majstrovstvách Európy bronzovú medailu.

Okrem toho, minulý rok sa stala majsterkou Slovenska v XCO aj cyklokrose, skončila šiesta na pretekoch Svetového pohára XCO v Novom Měste na Moravě a dvanásta na Majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v Glasgowe.

Výsledky Viktórie Chladoňovej v cyklokrosovej sezóne 2023/24

Aktuality

12:43 Fotogaléria: 50 úžasných fotografií a skvelých momentov zo Strade Bianche.

Na pretekoch Strade Bianche štartoval 9-krát aj Peter Sagan a dvakrát skončil druhý, ale ani raz sa mu nepodarilo vyhrať.

11:34 Peter Sagan je od olympiády ďaleko ako Bratislava od Paríža, píše Denník N.

Účasť na Olympijských hrách v Paríži bol hlavným cieľom Sagana po ukončení profesionálnej kariéry v cestnej cyklistike. Musel by však dostať tzv. divokú kartu, keďže dostatok bodov na kvalifikáciu nezískal.

11:09 Na najťažšom Strade Bianche v histórii budú bojovať o ďalšie tituly Tadej Pogačar aj Tom Pidcock.

Trasa má až 215 km aj viac štrkových sektorov. Organizátori toskánskej klasiky by chceli, aby sa Strade Bianche zaradilo medzi cyklistické monumenty.

10:49 UCI potrestala americký ženský tím, ktorý na pretekoch prezliekol mechaničku za pretekárku.

Dôvodom bolo, že tímu Cynisca Cycling chýbala na pretekoch jedna pretekárka, aby mohli odštartovať. Športový riaditeľ dostal trest zákazu činnosti do konca budúceho roka a mechanička do konca augusta tohto roku. (Stickybottle)

10:05 Video: Predstavenie najnovších ľahkých elektrobicyklov Cube AMS Hybrid ONE44.

Najlacnejší model AMS Hybrid ONE44 C:68X SLX váži len 17,3 kg a stojí 5 999 eur. Má zdvih 140mm, motor Bosch Performance Line SX s krútiacim momentom 55 Nm a batériou s kapacitou 400 Wh.

Zavrieť reklamu